جنبش تسخیر که در ابتدا بصورت تسخیر وال استریت آغاز شد و سپس با گسترش به شهرهای دیگر نامهای دیگری همچون “تسخیر شیکاگو” و “تسخیر کنگره” به خود گرفت همچنان ادامه دارد و طی روزهای شنبه و یکشنبه در اغلب ایالتهای آمریکا تظاهرات های ضد سرمایه داری برگزار شد.

در کالیفرنیا این تظاهرات گسرده تر از ایالت های دیگر آمریکا برگزار شد بطوریکه اغلب خبرگزاری های و رسانه های آمریکایی از برگزاری تظاهرات های ضد سرمایه داری در تمام شهرهای ایالت کالیفرنیا خبر دادند.

در همین رابطه در تگزاس و اورگون نیز تظاهرات هایی برگزار شد که با مداخله پلیس و بازداشت معترضین پیگیری شد.

رویترز در این رابطه گزارش داد : تظاهرات هایی در اعتراض به نابرابری های اقتصادی در پورتلند، تگزاس، اورگون، آستین و دیگر شهرهای آمریکا برگزار شد که در شهرهای تگزاس و اورگون پلیس اقدام به بازداشت معترضین کرد.

تظاهرات در این شهرها همراه با دیگر شهرها و ایالت های امریکا برگزار شد و این در حالی بود که در برخی شهرها معترضین در زیر بارش برف دست به تظاهرات زده بودند.

اما در نیویورک و خیابان وال استریت، جایی که جنبش تسخیر از آنجا آغاز شد خبر می رسد که معترضین همچنان در خیابان ها حضور دارند و در سرتاسر این خیابان می توان چادرهای آنها را که هم اکنون با برف پوشیده شده اند را مشاهده کرد.

در همین رابطه برخی خبرگزاری ها و شبکه های خبری همچون الجزیره گزارش داند که “معترضین جنبش تسخیر وال استریت هم اکنون با سرما می جنگند” را منتشر کرده اند.

برخی از رسانه های آمریکایی نیز با اشاره به در پیش بودن مراسم “هالووین” در آمریکا از امکان کم رنگ شدن جنبش در ایام برگزاری این مراسم سخن گفتند اما حضور معترضین در زیر برف و سرمای بی سابقه ماه اکتبر نشان داد که جنبش تسخیر همچنان در ایالات متحده ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *