ویشکا آسایش بازیگر سینما، که در مجسمه سازی و طراحی صحنه و لباس هم دستی بر آتش دارد، صبح روز یکشنبه 24 شهریور به قله دماوند صعود کرد، تا به شکل حرفه ای پا به دنیای کوهنوردی بگذارد.

به گزارش هراز نیوز، ویشکا آسایش بازیگر سینما، که در مجسمه سازی و طراحی صحنه و لباس هم دستی بر آتش دارد، صبح روز یکشنبه 24 شهریور به قله دماوند صعود کرد، تا به شکل حرفه ای پا به دنیای کوهنوردی بگذارد.
آسایش پیش از صعود به قله دماوند در گفت و گویی درباره انگیزه اش از این کار گفت:«سراغ کوهنوردی نرفتم که ماجراجویی کنم یا از خودم قهرمان بسازم. کوهنوردی خیلی برایم جدی‌ است. اصلا شوخی نمی‌گیرم. بدون حرف پیش، برنامه‌ام این است که هفته‌ای یک بار کوههای حرفه‌ای را بروم. دیگران را نمی‌دانم اما من خودم دوست دارم مدام از آن چیزی که هستم یکی دو قدم جلوتر بروم چون دیگر بازیگری صرف، راضی‌ام نمی‌کند یعنی دیگر بعد از بازی در یک نقش، حس نمی‌کنم کار خیلی شاقی انجام داده‌ام یا مثلا موفقیتها در این عرصه برایم کافی نیست.»
او در ادامه تاکید کرده که قصد دارد کوهنوردی را به شکل حرفه ای ادامه دهد:« دلم میخواهم کاری را که خیلی دوستش دارم دنبال کنم. اگر کاری را شروع میکنم همینطوری تفریحی نباشد. یک سری از کارها برای من جدی است و خودم را مجبور میکنم در آنها به حد حرفه‌ای برسم. کلا هرچه کار سختتر باشد برای من جذابیت بیشتری دارد. دوست دارم سختی بکشم و محدودیتهایم را بشکنم. فکر میکنم آدم وقتی از پس یک کار سخت بربیاید قطعا در کارهای بعدی هم موفق‌تر است.»ویشکا آسایش به همراه تیمی حرفه ای صبح روز یکشنبه به قله دماوند صعود کرد.
دیگر ادامه مسیر به عنوان بازیگری صرف راضی‌ام نمی‌کند
آسایش در تازه ترین گفتگویش با «هفت صبح» هم گفته است که دوست دارد مدام از آن چیزی که هست دو قدم جلوتر برود چون دیگر ادامه مسیر به عنوان بازیگری صرف راضی‌اش نمی‌کند یعنی دیگر بعد از بازی در یک نقش حس نمی‌کند کار خیلی شاقی انجام داده یا مثلا موفقیت‌ها در این عرصه برایش کافی نیست: “خودم به شخصه مجسمه‌سازی را خیلی دوست دارم برای خودم کار می‌کنم. هیچ وقت هم دلم نخواسته آنها را به نمایش بگذارم. اگر یادتان باشد پارسال هم اصلا برای نمایشگاهم خبررسانی نکردم چون برای من آن وجهش خیلی مهم بود که نمایشگاه بگذارم و ببینم به عنوان یک مجسمه‌ساز چقدر می‌توانم موفق باشم، نه فقط به عنوان «ویشکا آسایش» که حالا کار مجسمه هم می‌کند! برای همین به هیچ کس هم نگفتم.”

همه عشقمان این بود که بدویم پلنگ‌چال صبحانه بخوریم
آنطور که می‌گوید از دوران دبیرستان به کوهنوردی علاقمند بوده و هر جمعه صبح زود می‌رفته درکه تا فقط بدود: “دوره دبیرستان دوستی داشتم که به اصطلاح پای کوه رفتن من بود. هفته‌ای یک بار جمعه‌ها صبح زود از سیدخندان تاکسی می‌گرفتیم می‌رفتیم تجریش و بعد هم درکه. همه عشقمان این بود که بدویم برویم بالا ایستگاه مثلا پلنگ‌چال صبحانه می‌خوردیم بعد دوباره می‌دویدیم می‌آمدیم پایین. هدفمان در واقع فقط دویدن بود. کوه همیشه جزو برنامه زندگی‌ام بود.”
بازیگران زن به فکر تناسب اندامشان نیستند
آسایش همچنین از بی‌اهمتی ورزش در میان بازیگران گلایه کرده و می‌گوید در حالی که یکی از اصول حرفه‌ای بازیگری در همه جای دنیا توجه به تکنیک بدن است اما بازیگران زن ما به دلیل اینکه با پوشش جلوی دوربین می‌روند چندان به فکر تناسب اندامشان نیستند.
تیم والیبال از حالت ورزش جدی تبدیل شد به محلی برای تبلیغات و نمایش
این بازیگر در پایان از تبدیل شدن تیم والیبال هنرمندان به محلی برای تبلیغات و نمایش انتقاد کرده و در باره دلایل جدایی‌اش از این تیم می‌گوید: “چند سال پیش تیم والیبال هنرمندان راه انداختند و اولش خیلی هم جدی همه واردش شدیم. حتی مربی درجه یک هم آوردند. یک مرتبه از حالت ورزش جدی تبدیل شد به محلی برای تبلیغات و نمایش و… بعد آمدند کسی را که از همه معروف‌تر است را کردند کاپیتان بدون این‌که فکر کنند حالا اونی که از همه معروف‌تر است واقعا کارش هم خوب است یا نه! برای همین هم من آمدم بیرون.

شبکه ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.