جانشين فرمانده انتظامي مازندران: تاکيد بر همکاري هيئت هاي مذهبي با پليس در ايام محرم

هراز نیوز :سرهنگ”روح الامين قاسمي”ضمن تسليت ايام سوگواري سالروزشهادت سيدو سالار شهيدان آقا اباعبدالله الحسين (ع)،از اجراي طرح هاي انتظامي وترافيکي ويژه محرم در راستاي برقراري نظم وامنيت درسطح استان خبر داد. سرهنگ”روح الامين قاسمي”درگفتگوي اختصاصي با خبرنگار پايگاه خبري پليس با بيان اين مطلب افزود:ماه محرم تداعي کننده نهضت سرخ سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبدا…الحسين (ع)،رشادت پرچمدار کربلا ابوالفضل العباس (ع) و وفاداري 72 تن از ياران عاشورايي است. وي با اشاره به اينکه عاشورا مظلومانه ترين وجانگدازترين واقعيت حيات بشري است که در آن،مبارزه با خودپرستي و خودکامگي با خون نگاشته شده است،فرارسيدن ايام سوگواري شهادت سيد و سالار شهيدان آقا اباعبدا…الحسين(ع) را به شيعيان و دلسوختگان آنان امام همام و مردم ولايتمدار استان تسليت گفت. جانشين فرمانده انتظامي استان مازندران بااشاره به اجراي طرح هاي انتظامي و ترافيکي در راستاي پيشگيري از جرائم و برقراري نظم و انضباط ترافيکي در سطح شهرها ويژه ايام محرم،ازتشکيل جلسات تعاملي با هيئت هاي مذهبي و هيئت امناء مساجد و تکايا به ويژه دستگاه هاي اجرايي مرتبط از جمله سازمان تبليغات اسلامي، اوقاف وامورخيريه و فرهنگ وارشاد اسلامي خبر داد. سرهنگ”قاسمي”باتاکيد بر همکاري هيئت هاي مذهبي در ايام محرم با پليس دربرقراري نظم و امنيت ازاتخاذ تمهيدات و تدابير ويژه پليس دراين ايام خبر داد. اين مقام مسئول درخصوص حرکت دسته جات عزاداري درراستاي پيشگيري از هرگونه حوادث ناگوار بر هماهنگي قبلي مسئولان هيئت هاي مذهبي با ماموران پليس در جهت پوشش ترافيکي و انتظامي تاکيد کرد. “قاسمي” خطاب به مسئولان هيئت ها ودسته جات عزادار اظهار داشت:به لحاظ محدوديت ديد رانندگان در شب واستفاده عزاداران از البسه سياه رنگ،مسئولان هيئت هاي عزادار از چند نفر به عنوان انتظامات يا هميار پليس که ملبس به جليقه شب رنگ خواهند بود،در جلو وانتهاي دسته جات استفاده کنند. جانشين فرمانده انتظامي استان مازندران در پايان برهمکاري و تعامل هرچه بيشتر مسئولان هيئت ها در راستاي برقراري نظم و امنيت ترافيکي و انتظامي تاکيد کرد و افزود:مشارکت عمومي آحاد جامعه نقش بسزايي در ارتقاء نظم و امنيت در جامعه دارد.

 

کلاهبردار مامور نما درشهرستان”رامسر” دستگير شد

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، ماموران پليس آگاهي شهرستان”رامسر”در پي کسب خبري مبني بر جعل عنوان و کلاهبرداري از صيادان و کسبه ها در بازارچه ماهي از سوي فردي به نام” م-م”60ساله، موضوع را در دستور کار خود قرار دادند. اين گزارش حاکي است،ماموران با شناسائي متهم به جعل و کلاهبرداري که در پوشش مامور يگان حفاظت منابع آبزيان از صيادان و کسبه هاي اطراف دريايي منطقه کلاهبرداري مي کرد، وي را در اقدامي غافلگيرانه دستگير کردند. گفتني است،متهم در تحقيقات و بازجوئي هاي فني پليس به بزه انتسابي اعتراف و پس از تشکيل پرونده براي سير مراحل قانوني تحويل مرجع قضايي و با قرار مناسب روانه زندان شد .

رعايت قانون و نظم اساس کار نيروي انتظامي است

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس،مراسم تحليف و جشن سردوشي سربازان آموزشي مرکز آموزش سردار شهيد حاج مهدي حسيني ستاد فرماندهي انتظامي استان مازندران صبح امروز با حضور فرماندهان،مسئولان و کارکنان انتظامي استان در ساري برگزارشد. اين گزارش حاکي است، اين مراسم که همزمان با اجراي مراسم معنوي صبحگاه همراه بود، پس از برافراشته شدن پرچم مقدس جمهوري اسلامي و اداي احترام به مقام شامخ شهداء وامام شهداء،سرهنگ”مهراب رياحي” معاون ماهنگ کننده فرماندهي انتظامي استان مازندران در سخناني از نظم و انضباط بعنوان و رعايت قانون بعنوان اساس کار در نيروي انتظامي ياد کرد.وي تصريح کرد:عدم رعايت قانون نه يک شجاعت بلکه يک حماقت است که از سوي برخي افراد قانون گريز سر مي زند. معاون هماهنگ کننده فرماندهي انتظامي استان مازندران پليس را مظهر قانون و نظم در جامعه دانست و افزود:کارکنان انتظامي بايد همواره الگوي نظم و انضباط در جامعه باشند. سرهنگ”مهراب رياحي”دربخشي ديگرازسخنان پوشيدن لباس سربازي،تحليف واخذسردوشي سربازان آموزشي را به آنان تبريک گفت وافزود:از امروز افتخارسربازي ولايت و نظام مقدس جمهوري اسلامي نصيب شما شده و بايد با جان و دل از اين مرز و بوم دفاع کنيد. گفتني است،در ابتداء اين مراسم سرهنگ”صمدي”از مسئولان معاونت تربيت وآموزش استان به ارائه گزارش تحصيلي اين دوره پرداخت و نماينده سردوشي بگيران و سربازان نمونه در جايگاه حاضر و ضمن اخذ سردوشي هدايايي به رسم يادبود به آنان اهداء شد.

دستگيري سارقان موتورسيکلت در”جويبار”

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس،در پي وقوع چند فقره سرقت موتورسيکلت در شهرستان”جويبار”،موضوع در دستور کار ماموران انتظامي شهرستان قرار گرفت. اين گزارش حاکي است،ماموران باانجام اقدامات اطلاعاتي وتحقيقات پليسي با تقويت گشت هاي انتظامي دومتهم به سرقت موتورسيکلت را شناسائي کردند. ماموران در ادامه تحقيقات با استفاده از شگرد هاي خاص پليسي متهمان را حين سرقت در اقدامي غافلگيرانه دستگير کردند. برپايه اين گزارش،ماموران دربازرسي از مخفيگاه متهمان دو دستگاه موتورسيکلت مسروقه را کشف و ضبط کردند. گفتني است،متهمان پس از تشکيل پرونده براي سير مراحل قانوني تحويل مرجع قضايي شدند

 

 

 

کشف 57 کيلو گرم انواع مواد مخدر در”قائم شهر”

سرهنگ”محمدرضا قدمي”درگفتگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس با اعلام اين خبر افزود: در راستاي مقابله با سوداگران مرگ و قاچاقچيان مواد مخدر اقدامات اطلاعاتي و تحقيقات پليسي براي شناسائي و دستگيري اين افراد همواره در دستور کار ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر و کلانتريها و پاسگاه ها قرار دارد. وي تصريح کرد:در طول هشت ماه گذشته ماموران پليس مبارزه با مواد مخدراين فرماندهي توانسته اند،با شناسائي و دستگيري 809 متهم به تهيه وتوزيع مواد مخدر و انهدام 11باند تهيه وتوزيع مواد مخدر بيش از 57 کيلو و 579گرم انواع مواد مخدر را کشف و ضبط کنند. فرمانده انتظامي شهرستان”قائم شهر” از اجراي 40طرح پاکسازي نقاط آلوده و جرم خيز در راستاي مقابله با مواد مخدر در سطح شهرستان خبر داد و افزود:در اين طرح ها بيش از53 دستگاه خودرو و 69 دستگاه موتورسيكلت شناسائي وتوقيف شد سرهنگ”قدمي”درادامه اعتياد را سرمنشاء بسياري از آشفتگي‌ها و از هم گسيختگي‌هاي اجتماعي همچون طلاق،جرائم چون سرقت،احتلاافات خانوادگي و … دانست و افزود:در پسِ شادي كاذبي كه تحت تأثير مصرف داروهاي روانگردان به دست مي‌آيد،دنيايي از غم و اندوه نهفته است. وي فشار گروه دوستان و همسالان را يكي از عوامل مهم در ابتلاي جوانان و نوجوانان به بيماري مهلك اعتياد عنوان کرد و افزود:در فرزندان خود اين باور را ايجاد كنيم كه براي شاد زيستن نيازي به مصرف مواد مخدر نيست و شادي كاذب مصرف مواد مخدر، به سرعت جاي خود را به غم و اندوه خواهد داد. فرمانده انتظامي شهرستان”قائم شهر”به اعتياد کشاندن جوان و از درون تهي کردن و بي هويت کردن آنان را،مهم‌ترين برنامه‌‌ي دشمن در جنگ نرم دانست و تاکيد کرد:کسي که در ابتداي مسير اعتياد احساس بزرگي مي‌كند، چندي نخواهد گذشت که حقارت را احساس مي كند، پس بيائيم همواره مراقب فرزندان خود باشيم تا در دام اين بلاي خانمانسوز گرفتار نشوند.

دستگيري سارقي با هفت دستگاه موتورسيکلت در”بهشهر”

سرهنگ”نورا…ملکي”درگفتگو باخبرنگار پايگاه خبري پليس با اعلام اين خبر افزود:در پي وقوع چندين فقره سرقت موتورسيکلت در سطح شهرستان،موضوع در دستور کار ماموران انتظامي اين فرماندهي قرار گرفت. وي با اشاره به اقدامات ويژه پليس در راستاي مقابله با جرائم و پيشگيري از جرم از تقويت گشت هاي انتظامي در سطح شهر خبر داد و افزود:ماموران باگشت زني درسطح حوزه استحفاظي اقدامات پيشگيرانه را دردستور کار خود قرار دادند.فرمانده انتظامي شهرستان”بهشهر”اظهار داشت:ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتي و تحقيقات پليسي متهم به سرقت موتورسيکلت را شناسائي کردند. وي افزود:ماموران درادامه تحقيقات باشناسائي مخفيگاه اين فرد وي را در اقدامي غافلگيرانه با هماهنگي مرجع قضايي دستگير کردند. سرهنگ”ملکي”خاطرنشان کرد:ماموران دربازرسي از مخفيگاه اين فرد موفق شدند،7دستگاه موتورسيکلت سرقتي را کشف و ضبط کنند. فرمانده انتظامي شهرستان”بهشهر”در خاتمه از تشکيل پرونده و تحويل متهم به مرجع قضايي خبر داد.

 

 

 

 

مصالحه 62 درصدي پرونده هاي ارجاعي به مددکاري کلانتري هاي مازندران

سرهنگ”سيدابوطالب حسيني”درگفتگوي اختصاصي باخبرنگار پايگاه خبري پليس با اعلام اين خبرافزود:درهفت ماه سال جاري بيش از 5 هزار و160 نفر به دواير مددکاري اجتماعي ومشاوره کلانتريهاي استان مراجعه که از اين تعداد بيش از 78 درصد پرونده مربوط به اختلافات خانوادگي بوده است. وي تصريح کرد:دراين ارتباط باتلاش کارشناسان و مددکاران اجتماعي کلانتري ها 62درصد پرونده هاي ارجاعي مصالحه و سازش و مابقي پرونده به مرجع قضايي و مرکز مشاوره آرامش استان براي بررسي کارشناسي ارجاع شد. سرپرست معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي مازندران همچنين از مراجعه بيش از 2 هزار و 300 نفر از شهروندان به مرکز مشاوره آرامش اين معاونت در هفت ماهه امسال خبر داد وافزود: اين افراد در مسائل مشاوره روانشناختي، انتظامي ، ومشاوره و مددکاري و روانسجي خدمات دريافت کردند. سرهنگ” حسيني”با اشاره به موضوع پرخاشگري در افراد، اظهار داشت:زمينه‌ي بسياري از آسيب‌پذيري‌هاي فردي مربوط به رفتارها و واكنش‌هايي است كه فرد ممكن است در شرايط گوناگون از خود بروز دهد. وي پرخاشگري را يكي از اختلالات رفتاري دانست كه با هدف دفاع از خود و صدمه رساندن به طرف مقابل صورت مي‌گيرد و گاهي فرد پرخاشگر براي دفاع از خود، به خود نيز صدمه مي‌رساند.سرهنگ”حسيني”افزود:پرخاشگري مي‌تواندازتندخويي وعصبانيت كنترل نشده،گستاخي و تاخودزني،ديگر آزاري و حتي رفتارهاي تخريب‌گرايانه عليه اموال و اماكن خصوصي و عمومي بروز داده شود. وي يادآور شد:عوامل بسياري وجود دارند كه مي‌توانند هر يك در شخصي كه از درد و ناكامي رنج مي‌برد پاسخ پرخاشگرانه ايجاد كنند و يا برعكس پاسخ پرخاشگرانه را در شخصي كه ناكام شده است، مانع ‌‌شوند كه اين عوامل ريشه در يادگيري اجتماعي دارد. سرپرست معاونت اجتماعي فرمانده انتظامي استان مازندران در پايان خطاب به خانواده ها عنوان داشت:همواره مراقب فرزندان خود باشند تادر معرض آسيب ها وتهديدات اجتماعي قرار نگيرند.

دستگيري باند سارقان سيم برق در”سوادکوه “

سرهنگ”صفرپور”در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس در تشريح جزئيات اين خبر گفت:درپي اجراي طرح مبارزه با سرقت وشناسايي و دستگيري سارقان موضوع در دستور کار ماموران انتظامي بخش شيرگاه اين فرماندهي و کلانتري ها و پاسگاه ها قرار گرفت. وي تصريح کرد:ماموران با انجام کارهاي اطلاعاتي و تلاش شبانه روزي موفق شدند،دو متهم به سرقت را شناسائي و پس از هماهنگي با مقام قضايي در يک عمليات منسجم آنها را دستگير کنند.فرمانده انتظامي شهرستان”سوادکوه”افزود:متهمان دربازجويي فني و پليسي به چندين فقره سرقت سيم و تجهيزات برق اعتراف و در بازديد از مخفيگاه آنان تعداد زيادي تجهيزات برق شامل کنداکتور و انواع رله و کليد هاي مينياتوري و کابل برق کشف و ضبط شد. سرهنگ”صفرپور”درخاتمه خاطر نشان کرد:متهمان دستگير شده پس ازتشکيل پرونده براي سيرمراحل قانوني به مرجع قضايي تحويل شدند.

 

 

 

 

كشف 78 كيلو گرم انواع مواد مخدر در شهرستان”بابل”

سرهنگ”علي فقيه”درگفتگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس با اعلام اين خبر افزود:در راستاي مقابله با سوداگران مرگ و قاچاقچيان مواد مخدر اقدامات اطلاعاتي و تحقيقات پليسي از ابتداي سال جاري در دستور کار ماموران پليس مبارزه با مواد مخدراين فرماندهي قرار گرفت. وي تصريح کرد:در طول هفت ماه گذشته ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر اين فرماندهي توانسته اند، با شناسائي و دستگيري 875 متهم به تهيه وتوزيع مواد مخدر و انهدام 6 باند تهيه وتوزيع مواد بيش از 78 کيلو و 670 گرم انواع مواد مخدر را کشف و ضبط کنند. فرمانده انتظامي شهرستان”بابل”از اجراي 8 طرح پاکسازي نقاط آلوده و جرم خيز در راستاي مقابله با مواد مخدرخبر داد و افزود:در اين طرح ها بيش از 19 دستگاه خودرو توقيف شد. سرهنگ”فقيه”خاطر نشان کرد:يكي از عوامل مهم در از هم پاشيدن كانون خانواده‌ها در ارتباط با معضل اعتياد، فقدان و يا ضعف اطلاعات و آگاهي‌ والدين پيرامون مواد اعتيادآور مي‌باشد. وي افزود:بدون ترديد پدر و مادري كه اطلاعات مورد نياز درباره مواد مخدر يا روانگردان و نشانه‌هاي مصرف آن¬ها را كسب كنند و در عين حال با ويژگي‌هاي دوران بلوغ نيز كاملاً آشنا باشند،راحت‌تر مي‌توانند مانع اعتياد فرزندان خود شوند. فرمانده انتظامي شهرستان”بابل”خطاب به خانواده ها توصيه کرد:همواره الگوي مناسبي براي فرزند خود بوده و هرگز بر خلاف گفته خود عمل نكنند وفضايي را در منزل ايجاد كنند تا فرزندشان در آن احساس آرامش كنند. سرهنگ”فقيه”عنوان داشت:در ايجاد و يا حفظ روابط صميمانه با فرزندتان همواره اهتمام ورزيد و با تقويت اعتماد به نفس فرزندتان از دوران كودكي، او را در برابر شرايط آسيب‌زا مقاوم سازيد.

 

زندان،پايان خط اعضاي باند سارقان خودرو در”بابل”

سرهنگ”علي فقيه”درگفتگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس با اعلام اين خبر افزود:ماموران پليس اطلاعات و امنيت اين فرماندهي در پي کسب خبري مبني بر فعاليت چند نفر درامر سرقت و اوراق کردن خودرو هاي سواري،با هماهنگي مقام قضايي موضوع را در دستور کار خود قرار دادند. وي تصريح کرد:ماموران با انجام اقدامات ويژه اطلاعاتي و شناسائي سه متهم به نام هاي”م-ف”51 ساله،م-ف”26 ساله و “ع-ن”27 ساله در عمليات ويژه پليسي هر سه متهم را دستگير کردند. فرمانده انتظامي شهرستان”بابل”خاطرنشان کرد:ماموران در ادامه تحقيقات در بازرسي از محل فعاليت اين افراد موفق شدند،5 دستگاه خودرو سواري سرقتي را به همراه دو موتور خودرو،يک دستگاه موتورسيکلت و قطعات زيادي از خودرو را کشف و ضبط کردند. سرهنگ”فقيه”افزود:متهمان درتحقيقات و بازجويي هاي فني پليس به بزه انتسابي اعتراف وپس از تشکيل پرونده براي سير مراحل قانوني تحويل مرجع قضايي شدند. فرمانده انتظامي شهرستان”بابل”در پايان از تلاش پليس براي شناسائي مالکان خودروهاي سرقتي خبر داد .

 

 

 

کشف 286 کيلو گرم انواع مواد مخدر در”آمل”

سرهنگ”محمدصادق پهلوان”در گفتگو با خبرنگارپايگاه خبري پليس با اعلام اين خبر افزود: در راستاي مقابله با سوداگران مرگ و قاچاقچيان مواد مخدر اين فرماندهي تعداد 45 طرح پاکسازي نقاط آلوده و جرم خيز در شش ماهه اول سال جاري در سطح شهرستان به مرحله اجراء درآمد. وي تصريح کرد:ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر با همکاري ديگر عوامل انتظامي موفق شدند،با شناسائي و دستگيري 90 متهم و قاچاقچي مواد مخدر 286 کيلو و 417 گرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط کنند. فرمانده انتظامي شهرستان”آمل”اظهار داشت:در همين ارتباط 14 هزار و 460 پاکت سيگار قاچاق نيز در طرح هاي انتظامي کشف و ضبط شد. سرهنگ”پهلوان”در ادامه طلاق،فروپاشي بنيان خانواده ها،افت عملکرد اجتماعي و کارآيي فرد، ايجاد بيماري هاي رواني در فرد نظير افسردگي،رواج انواع بزه کاري ها از پيامدهاي بلاي خانمانسوز مصرف موادمخدردانست. وي گفت:آگاهسازي عموم مردم به ويژه جوانان براي کاهش تقاضا از جمله وظايف تمامي مسئولان و افراد دلسوز جامعه است. فرمانده انتظامي شهرستان”آمل”اظهارداشت:خانواده نخستين مکان رشد شخصيت، تشکيل باورها و الگوهاي رفتاري فرد است و تعامل اعضاي خانواده از الگوهاي سازمان يافته و جا افتاده تبعيت مي کند که برساخت خانوادگي مبتني است. وي افزود:اين الگوها شخص را قادر مي سازد تا بياموزد که در تبادل هاي خانوادگي چه چيزي براي او و ديگران مجاز يا مورد انتظار است. “پهلوان” به نقش خانواده در پيشگيري از اعتياداشاره کرد و عنوان داشت: وضعيت نابسامان خانوادگي يکي از عوامل مهم و مؤثر در ايجاد و گسترش اعتياد است وخانواده را مي توان مهمترين نهاد اجتماعي در بيشتر جوامع انساني دانست که تاثير بسزايي در تکوين و تحول شخصيت فرد دارد.

اعمال محدوديت هاي ترافيکي درمحورهاي ارتباطي استان مازندران

سرهنگ”محمدنژاد”درگفتگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس با اعلام اين خبر افزود:به منظور افزايش ايمني،ايجاد کشش و رواني تسهيل درامر عبور و مرور در روزهاي پاياني آخر هفته،محدوديت هاي ترافيکي در محور هاي پر تردد استان مازندران به اجرا در مي آيد. وي تصريح کرد:تردد موتور سيکلت از ساعت 12ظهر روز پنج شنبه 25 آبان ماه تا ساعت 23 روز جمعه 26 آبان ماه از محور کندوان(کرج-چالوس)هراز،فيروزکوه و بالعکس ممنوع مي باشد. فرمانده پليس راه مازندران خاطرنشان کرد:در محور”کرج- چالوس”تردد انواع تريلي وکاميون ها کماکان ممنوع بوده و تردد انواع وسايل نقليه از ساعت14 تا 23 روز جمعه 26 آبان ماه از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و تردد انواع وسايل نقليه از ساعت 1700 تا ساعت 22:30 دقيقه از کيلومتر 15بالاي مرزآباد(دزدبن) به سمت کرج بصورت يک طرفه مي باشد. وي افزود:در محور”هراز” تردد کليه تريلي ها کماکان ممنوع بوده و تردد کاميون ها به استثناي کاميون هاي حامل مواد سوختي و فاسد شدني از ساعت12 تا ساعت22 روز پنج شنبه25 آبان ماه و از ساعت 6 صبح تا ساعت 2200روز جمعه 26 آبان ماه از محور هراز ممنوع مي باشد. سرهنگ” محمدنژاد”اظهار داشت: در محور”فيروزکوه” تردد کليه تريلي ها به استثناي تريلي هاي مواد سوختي و فاسد شدني از ساعت6 صبح تا22 روز جمعه 26 آبان ماه از”تهران به قائم شهر”و بالعکس ممنوع مي باشد.

 

 

 

 

 

کشف سرقت اينترنتي در”ساري “

سرهنگ” احمدرضا رستمي” در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس با اعلام اين خبر افزود:در پي مراجعه يکي از شهروندان به پليس فتاي استان مبني بر اينکه فرد يا افرادي ناشناس در چندين مرحله از حساب بانکي وي بيش از سه ميليون و 350 هزار تومان به صورت اينترنتي سرقت، کرده اند، موضوع دردستور کار کارآگاهان و ماموران اين پليس قرار گرفت. وي تصريح کرد: ماموران با انجام تحقيقات از مالباخته دريافتند، سارق اينترنتي پس از سرقت وجوه آنها را به حساب افرادي ديگر انتقال داده است. رئيس پليس فتاي مازندران خاطر نشان کرد:ماموران در ادامه تحقيقات با انجام اقدامات اطلاعاتي و استفاده از شگرد هاي خاص متهم به سرقت اينترنتي را شناسائي کردند. وي افزود:متهم متصدي مسافرخانه اي در سطح شهر بوده که براي اسکان مسافران و مشتريان در مسافرخانه از آنان مدارکي چون کارت شناسايي و کارت عابر بانک اخذ و با سوء استفاده از اعتماد مشتريان بصورت مخفيانه اقدام به فعال نمودن رمز اينترنتي کارت هاي عابر بانک آنان نموده و بعد از مدتي بصورت اينترنتي به حساب اين افراد دستبرد مي زد. سرهنگ”رستمي” اظهار داشت:متهم در تحقيات و بازجويي هاي فني پليس به بزه انتسابي اعتراف و تاکنون به دو فقره سرقت اينترنتي اقرار کرده است. رئيس پليس فتا در پايان از تشکيل پرونده و معرفي متهم به مرجع قضائي خبر داد و افزود:متهم با صدور قرار وثيقه 30ميليون توماني روانه زندان شد.

 

 

السلام عليک يا اباعدالله الحسين(ع): اطلاعيه فرماندهي انتظامي مازندران به مناسبت فرارسيدن ماه محرم الحرام

فرماندهي انتظامي استان مازندران در آستانه فرار رسيدن ماه محرم الحرام و عاشوراي حسيني ضمن عرض تسليت و تعزيت ايام سوگواري سيد و سالار شهيدان آقا اباعبدالله الحسين (ع)،اطلاعيه اي صادر کرد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس،در اين اطلاعيه آمده است،”محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.” حضرت امام خميني(ره)،عاشورا نقطه عطف شجاعت،شکيبايي،ذلت گريزي و ستم ستيزي در تاريخ پرفراز و نشيب اسلام است. عاشورا مظلومانه ترين و جانگدازترين واقعيت در حيات بشري است که در آن،مبارزه با خودپرستي و خودکامگي با خون نگاشته شد. در آستانه ماه محرم الحرام و عاشوراي حسيني،فرماندهي انتظامي استان مازندران با تأسي از فرمايشات حکيمانه مقام معظم رهبري (مدظله العالي) در پاسداشت اين ايام و همگامي با مردم شهيدپرور استان،توجه مسئولان هيات ها و دسته هاي مختلف عزاداري و شهروندان را به منظور ايجاد نظم و امنيت هرچه بيشتر مراسمات و پيشگيري از هرگونه حوادث احتمالي به نکات زير جلب مي کند:

1- ماموران انتظامي و راهنمايي و رانندگي با تلاش بي وقفه کوشش خواهند کرد با برقراري نظم و امنيت و سهولت در تردد خودروها، برشکوه و عظمت مراسم عزاداري در سراسر کشور بيفزايند، لذا به شهروندان توصيه مي شود، با ماموران انتظامي و راهنمايي و رانندگي در اين ايام همکاري صميمانه داشته باشند.

2- به هيات ها و دسته هاي عزاداري تاکيد مي شود به منظور صيانت از نهضت عظيم کربلا، از انجام اعمال خرافي و دور از شان اسلام که موجب وهن دين و مظهر بي نظمي و ناهنجاري اجتماعي است، پرهيز کنيد.

 

 

 

3- مسئولان هيات هاي عزاداري و تکايا، از نصب هر گونه داربست در معابر عمومي که موجب مسدود شدن خيابان و يا کندي عبور و مرور مي شود به شدت پرهيز کنند.

4- به کليه مسئولان هيات ها و دسته هاي عزاداري توصيه مي شود در حرکت دسته هاي عزاداري و حين برگزاري مراسم عزاداري، بويژه در ساعات پاياني شب،رعايت حال بيماران و افراد مسن را بنمايند.

5-مراکز 110 پليس در تمامي ساعات شبانه روز آماده دريافت اطلاعات و خدمت رساني به مردم خواهند بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.