مقاومت؛ واژه ای است که تاریخی به درازای بشریت دارد اما معنی این واژه با انقلاب اسلامی و آموزه های امام خمینی (ره) تجسم عینی به خود گرفت. اما همزمان با این عینیت آموزه دیگری در کیش و آئینی دیگر تجسم پیدا کرد و آن معنی واقعی خونریزی و کار ویژه هیا خون در آموزه های تلمودی بود.
شیخ احمد یاسین بنیانگذار جنبش مقاومت اسلامی (حماس) و از شهیدان مظلوم مقاومت در غزه به شمار می رود. وی که برای سالیان دراز در زندن هاس رژیم صهیونیستی بود پس از آزادی سر انجام از سوی هواپیماهای این رژیم به شهادت رسید. شیخ احمد یاسین بنیانگذار جنبش مقاومت اسلامی (حماس) و از شهیدان مظلوم مقاومت در غزه به شمار می رود. وی که برای سالیان دراز در زندن هاس رژیم صهیونیستی بود پس از آزادی سر انجام از سوی هواپیماهای این رژیم به شهادت رسید.
اینترنتی

عبدالعزیز عبدالحفیظ رنتیسی پس از سال ها مجاهدت و مبارزه در حالی که تنها ۲۶ روز  پس از شیخ احمد یاسین رهبری حماس را بر عهده داشت، در شب شنبه ۱۷ آوریل ۲۰۰۴ (۲۸ فروردین ۸۳)، با  موشک هلفایر بالگردهای آپاچی ارتش اسرائیل به اتومبیل‌اش در شمال غزه، به همراه ۳ تن از همراهانش در سن ۵۷ سالگی به شهادت رسید. عبدالعزیز عبدالحفیظ رنتیسی پس از سال ها مجاهدت و مبارزه در حالی که تنها ۲۶ روز پس از شیخ احمد یاسین رهبری حماس را بر عهده داشت، در شب شنبه ۱۷ آوریل ۲۰۰۴ (۲۸ فروردین ۸۳)، با موشک هلفایر بالگردهای آپاچی ارتش اسرائیل به اتومبیل‌اش در شمال غزه، به همراه ۳ تن از همراهانش در سن ۵۷ سالگی به شهادت رسید.
اینترنتی

عماد مغنیه ملقب به حاج رضوان از شهدای مقاومت حزب الله لبنان است که در سوریه و شهر دمشق از سوی تروریستهای اسرائیلی به شهادت رسید. عماد مغنیه ملقب به حاج رضوان از شهدای مقاومت حزب الله لبنان است که در سوریه و شهر دمشق از سوی تروریستهای اسرائیلی به شهادت رسید.
اینترنتی

شهید شیخ راغب حرب از نخستین رهبران حزب الله لبنان بود. در شب جمعه 16 فوریه 1984 وی قرائت دعای کمیل را به پایان رساند و با تعدادی از دوستانش در خانه‌ای در همسایگی خانه خود مشغول شب زنده داری شد. پس از خروج صهیونیست‌ها بر وی آتش گشودند و وی را به شهادت رساندند. شهید شیخ راغب حرب از نخستین رهبران حزب الله لبنان بود. در شب جمعه 16 فوریه 1984 وی قرائت دعای کمیل را به پایان رساند و با تعدادی از دوستانش در خانه‌ای در همسایگی خانه خود مشغول شب زنده داری شد. پس از خروج صهیونیست‌ها بر وی آتش گشودند و وی را به شهادت رساندند.
اینترنتی

سید عباس موسوی در ۱۶ فوریه سال ۱۹۹۲ (۲۷ بهمن ۱۳۷۱) در حمله یگان ویژه مزدوران رژیم صهیونیستی به شهادت رسید. به این نحو که وی در صبح روز ۱۶ فوریه برای شرکت در مراسم هشتمین سالگرد مرگ شیخ شهداء به سمت جبشیت حرکت کرد و بعد از سخنرانی و حضور در «گلزار شهدا جبشیت» به شهر الشرقیه رفت، سپس راهی شهر کوثر به الیسا شد و در این شهر بر اثر اصابت موشک شلیک شده از هلیکوپترهای نیروهای اسرائیل به خودرو حال وی و همسر و تنها فرزندش، در سن ۴۰ سالگی به شهادت رسید. سید عباس موسوی در ۱۶ فوریه سال ۱۹۹۲ (۲۷ بهمن ۱۳۷۱) در حمله یگان ویژه مزدوران رژیم صهیونیستی به شهادت رسید. به این نحو که وی در صبح روز ۱۶ فوریه برای شرکت در مراسم هشتمین سالگرد مرگ شیخ شهداء به سمت جبشیت حرکت کرد و بعد از سخنرانی و حضور در «گلزار شهدا جبشیت» به شهر الشرقیه رفت، سپس راهی شهر کوثر به الیسا شد و در این شهر بر اثر اصابت موشک شلیک شده از هلیکوپترهای نیروهای اسرائیل به خودرو حال وی و همسر و تنها فرزندش، در سن ۴۰ سالگی به شهادت رسید.
اینترنتی

نزار عبدالقادر ریان معروف به نزار ریان عسقلانی (۶ مارس ۱۹۵۹ در جبالیا به دنیا امد و  در اول ژانویه سال 2009 در  نوار غزه  به شهادت رسید). وی از رهبران بلندپایه حماس در نوار غزه بود که در  نتیجه حملات هوایی ارتش اسرائیل  به خانه‌اش در اردوگاه جبالیا به شهادت رسید. نزار عبدالقادر ریان معروف به نزار ریان عسقلانی (۶ مارس ۱۹۵۹ در جبالیا به دنیا امد و در اول ژانویه سال 2009 در نوار غزه به شهادت رسید). وی از رهبران بلندپایه حماس در نوار غزه بود که در نتیجه حملات هوایی ارتش اسرائیل به خانه‌اش در اردوگاه جبالیا به شهادت رسید.
اینترنتی

ابراهیم مقادمه از فرماندهان شهید  وابسته به گردان های عزالدین قسام ابراهیم مقادمه از فرماندهان شهید وابسته به گردان های عزالدین قسام
اینترنتی

اسماعیل ابوشنب از فرماندهان به نام حماس اسماعیل ابوشنب از فرماندهان به نام حماس
اینترنتی

 احمد الجعبری را قویترین چهره نظامی در درون جنبش حماس در نوار غزه بود. برخی از کارشناسان از وی بعنوان عماد مغنیه جنبش حماس یاد می کردند. وی در اسرائیل با عنوان " رئیس ستاد جنبش حماس " نامیده می شد. الجعبری که مذاکره کننده مستقیم جنبش حماس با رژیم صهیونیستی در ماجرای مبادله گلعاد شالیت بود، به سبب عهده دار بودن فرماندهی عملیاتی گردان های عزالدین قسام، از ویژه ترین افراد تحت پیگرد سازمان های امنیتی رژیم صهیونیستی به شمار می رفت. وی داماد شهید عبدالعزیز الرنتیسی از شهدای سربلند مقاومت فلسطینی بود که روز چهارشنبه 24 ابان هدف ترور اسرائیل قرار گرفت. احمد الجعبری را قویترین چهره نظامی در درون جنبش حماس در نوار غزه بود. برخی از کارشناسان از وی بعنوان عماد مغنیه جنبش حماس یاد می کردند. وی در اسرائیل با عنوان ” رئیس ستاد جنبش حماس ” نامیده می شد. الجعبری که مذاکره کننده مستقیم جنبش حماس با رژیم صهیونیستی در ماجرای مبادله گلعاد شالیت بود، به سبب عهده دار بودن فرماندهی عملیاتی گردان های عزالدین قسام، از ویژه ترین افراد تحت پیگرد سازمان های امنیتی رژیم صهیونیستی به شمار می رفت. وی داماد شهید عبدالعزیز الرنتیسی از شهدای سربلند مقاومت فلسطینی بود که روز چهارشنبه 24 ابان هدف ترور اسرائیل قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.