مسئول بسیج جامعه زنان کشور گفت: متقاضیان راه اندازی مهد کودک در مساجد از تسهیلات قرض الحسنه بهره مند می شوند.

به گزارش هراز به نقل از مهر، مینو اصلانی ظهر شنبه در دوره آموزشی مربیان مهد مساجد در همدان با اشاره به راه اندازی 330 مهدکودک در مساجد کشور در سال جاری، گفت: مهمترین هدف از اجرای این طرح آموزش و تعلیم مباحث دینی به کودکان است.

اصلانی از برگزاری کلاسهای توجیهی برای مادران در این مهدها خبر داد و گفت: هدف از این امر آماده سازی نهاد خانواده برای تربیت فرزندان و اولیاست.

وی با اشاره به اینکه در این طرح کودکان بالای چهار سال سه روز در هفته به مدت سه ساعت با مسائل دینی آشنا می شوند، گفت: مادران نیز نحوه صحیح رفتار با فرزندانشان را آموزش می بینند.

نباید کارکردهای خانه و خانواده را به نهادهای اجتماعی سپرد

مسئول بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه نباید کارکردهای خانه و خانواده را به نهادهای اجتماعی سپرد، گفت: فرزندان باید تا سه سالگی در کنار مادران رشد کنند.

اصلانی با تاکید بر توجه به تفاوتهای دختران و پسران در آموزش آنها از دوران کودکی، گفت: این امر از اولویتهای مهدهای کودک مساجد است.

وی گفت: باید با ارائه آموزشهای مناسب به خردسالان و نونهالان آنها را برای پذیرش بهتر مسئولیت در زندگی آینده آماده کرد.

اصلانی اضافه کرد: تربیت فرزند صالح از وظایف اصلی و محوری مادران به عنوان کانون مهر و محبت و عاطفه بوده و زنان توانایی زیادی در حفظ و انسجام خانواده دارند.

وی گفت: چنانچه به مباحث دینی از دوران کودکی توجه شود خلاء های تربیتی موجود در جامعه رفع می شود.

مسئول بسیج جامعه زنان کشور در ادامه با تاکید بر اینکه مأمن و تراز انقلاب اسلامی حلقه‌‌های صالحین است، گفت: تشکیل این حلقه ها موجب تربیت افراد متعهد و توانمند در جامعه اسلامی می شود.

تربیت کادر آینده انقلاب مطابق با اسلام از کارکردهای حلقه های صالحین است

مینو اصلانی اظهار داشت: تربیت کادر آینده انقلاب اسلامی ایران مطابق با اسلام و انقلاب از کارکردهای حلقه های صالحین است و همه برنامه‌ها باید در قالب طرح صالحین اجرایی شود.

مسئول بسیج جامعه زنان کشور یادآور شد: در مدت زمان کوتاهی که از اجرای طرح باقی مانده است، باید حلقه‌های تربیتی و صالحین از صفر تا 100 به مربیان انتقال یابد.

اصلانی با بیان اینکه بسیج سازمانی انعطا‌ف‌پذیر است گفت: این سازمان در زمانی می تواند با هویت فرهنگی آموزشی،ارائه خدمات کند و در مواقع حساس تبدیل به نیروی رزمی و گردانی شود.

سومین همایش اندیشه‌های راهبردی برگزار می شود

وی از برگزاری سومین همایش اندیشه‌های راهبردی با حضور مقام معظم رهبری خبر داد و افزود: آبان ماه امسال سومین اندیشه‌های راهبردی با عنوان “زنان و خانواده” در محضر مقام معظم رهبری برگزار می شود.

مسئول بسیج جامعه زنان کشور ابراز داشت: برای انجام پژوهش و ارائه مقاله در خصوص زنان و خانواده، 14 موضوع مشخص شده که بسیجیان در حلقه‌های صالحین و به صورت گروهی به این امر خواهند پرداخت.

وی یادآور شد: مقالاتی مورد نظر برای شرکت در برنامه اندیشه‌های راهبردی باید تا اول مهر ماه ارسال شوند.

اصلانی با اشاره به کمبود نیروی انسانی حوزه‌های مقاومت بسیج نیز بیان داشت: در حال حاضر 400 ناحیه مقاومت در کشور وجود دارد.

وی تاکید کرد: بسیج باید در فضاسازی اجتماعی و ترغیب جوانان به حضور در نماز و مراسم‌ مذهبی تلاش کند.

One thought on “وام قرض الحسنه برای متقاضیان اجرای طرح مهدکودک مساجد”
  1. اطلاع رسانی در حد صفر است چگونه باید ثبت نام کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *