تدارک برنامه هاي متنوع فرهنگي هفته ناجا در مازندران

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس،سرهنگ “حميدرضا اسلامي” معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان مازندران در خصوص اين خبر گفت : به منظور هرچه بهتر برگزار شدن برنامه هاي هفته ناجا و دستيابي به برنامه هاي رو به تعالي و همراه با تغيير نسبت به سنوات گذشته و اجرايي شدن مطلوب اين برنامه ها ، نشستي با خبرنگاران بعضي از جرايد استان برگزار شد.سرهنگ اسلامي اهداف ستاد برگزاري هفته ناجا در استان را جذب جوانان و نزديکتر کردن مردم به پليس عنوان کرد و گفت : ما با برپايي نمايشگاه هاي خاص و برنامه هاي متنوع فرهنگي رابطه متقابلي بين پليس و مردم ايجاد کرده و در محله ، مسجد و مدرسه نيز برنامه هايي در حال طراحي و تدوين قرار داديم.

وي سهم اصحاب رسانه و قلم در پايداري احساس امنيت و آرامش جامعه را بسيار حائز اهميت دانست و بيان کرد : رسانه ها مي توانند با آگاه سازي اجتماعي و فرهنگي، نقش و وظايف مردم نسبت به جامعه و مشارکت در توليد آرامش اجتماعي را بيشتر و بهتر بازگو کنند. وي خاطر نشان كرد:شركت در نمايشگاه مجازي، تهيه و توليد مستندات اجتماعي و توليد مستند ات تهيه كليپ هاي فرهنگي- هنري و ديگر فعاليت هاي اجتماعي، فرهنگي و آموزشي، رويكرد جديدي از پليس مازندران است كه در ايام هفته ناجا به معرض ظهور خواهد رسيد.

کشف پنج کيلو گرم انواع مواد مخدر در شهرستان”مياندرود”

سرهنگ”محمدرضا جانبازي”در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار پايگاه خبري پليس بااعلام اين خبرافزود:درراستاي مقابله با تهيه وتوزيع کنندگان مواد مخدر درسطح شهرستان،درپي کسب خبري ازمنابع اطلاعاتي مبني برحمل و توزيع موادمخدر ازسوي دومتهم به موادبا استفاده از يک دستگاه خودرو سواري موضوع دردستور کار ماموران پليس مبارزه بامواد مخدر شهرستان قرار گرفت. وي تصريح کرد:ماموران باانجام اقدامات اطلاعاتي وتحقيقات پليسي متمهان ونحوه فعاليت آنان راشناسائي کردند. فرمانده انتظامي شهرستان”مياندرود”،خاطر نشان کرد:ماموران درادامه تحقيقات با هماهنگي مرجع قضائي متهمان راحين تردد با يک دستگاه خودروسواري پرايددريکي ازخيابان هاي اصلي شهر در عمليات غافلگيرانه متهمان را دستگير و خودرو را مورد بازرسي قراردادند.”جانبازي”يادآورشد:ماموران در بازرسي از اين خودرو موفق شدند،دو کيلو 987 گرم ترياک را به همراه يک کيلوو 913 گرم حشيش کشف و ضبط کردند. وي افزود:در همين ارتباط با شناسائي ودستگيري متهمي ديگر در بازرسي از منزل اين فرد بيش از يک صد گرم ترياک کشف ومتهم دستگير شد. فرمانده انتظامي شهرستان”مياندرود”،درخاتمه ازتوقيف خودرو و دودستگاه تلفن همراه ومعرفي متهمان به مرجع قضائي خبرداد.

تاکيدبر توسعه اقدامات فرهنگي واجتماعي در سواحل دريا

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس،سردار”عليرضا مسکني”فرمانده انتظامي استان مازندران با اشاره به اقدامات امنيتي و انتظامي در طرح هاي سالم سازي دريا بر توسعه اقدامات فرهنگي و اجتماعي در سواحل دريا تاکيد کرد. وي با بيان اينکه بايد دو کارکرد امنيتي،انتظامي و فرهنگي،اجتماعي درسواحل دريا داشته باشيم،افزود:توسعه کارکرد فرهنگي و اجتماعي موجب توسعه نظم و امنيت خواهدشد. فرمانده انتظامي مازندران از راه اندازي چهار قرارگاه عملياتي بامحوريت شهرستان هاي ساحلي”ساري،بابلسر،نور وعباس آباد”در تامين نظم وامنيت سواحل دريا خبردادو افزود:روزانه يک هزار و 200نيرو و در ايام تعطيلات آخر هفته دو هزار نيرو درسطح سواحل دريا مسئوليت برقراري نظم وامنيت را عهده دار هستند. وي خاطرنشان کرد:اصلي ترين وظيفه پليس در سواحل دريا مسئله امنيتي و انتظامي ومقابله با ناهنجاري هاي اجتماعي است. سردار”مسکني”يادآور شد:سازمان هاي ذيربط بايد با انجام اقدامات فرهنگي درسواحل دريا،زيباسازي مراکز تفريحي نسبت به جذب گردشگر ومسافر اقدام کنند.وي افزود:بااين اقدام گردشگران ومسافران به نقاط ممنوعه شنا نخواهندرفت و به مناطق تفريحي و طرح هاي سالم سازي دريا روي خواهند آورد. اين مقام مسئول درخصوص اعتبارات طرح هاي سالم سازي دريا عنوان داشت:درحوزه گردشگري وطرح هاي سالم سازي دريا،نگاه به اين طرح ها بايد نگاه ملي باشد.فرمانده انتظامي استان مازندران در بخشي ديگر از سخنان خود با اشاره به اينکه توصيه ما به ماموران برخورد مناسب بامردم است،افزود:ما خدمتگزار مردم هستيم و لباس ما،لباس خدمتگزاري است. وي از برگزاري دوره هاي آموزشي استاندارد سازي تعالي رفتار کارکنان درسطح استان خبردادوافزود:دراين دوره ها از اساتيد مجرب دانشگاهي استفاده خواهدشد. فرمانده انتظامي استان مازندران همچنين به ماموريت ها و وظايف پليس درجامعه اشاره کردوافزود:ماحصل اين وظايف برقراري نظم وامنيت در جامعه است.وي ماموريت هاي معاونت اجتماعي در ارتباط با مردم و سازمان ها را مهم ارزيابي کردوافزود:وظيفه معاونت اجتماعي جلب مشارکت عمومي با هدف ارتقاء احساس امنيت درجامعه است.

کشف 9کيلو گرم حشيش از خودروئي در “نکا”

سرهنگ”فتحي”درگفتگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس با اعلام اين خبر افزود:درپي کسب خبري مبني بر ورود موادمخدرازسوي فردي به يک دستگاه خودرو موضوع در دستور کار ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر اين فرماندهي قرارگرفت. وي تصريح کرد:ماموران باانجام اقدامات اطلاعاتي وتحقيقات گسترده پليسي متهم به تهيه وتوزيع موادمخدر به نام”الف-ج”29ساله را که بااستفاده از يک دستگاه خودرو سواري اقدام به ورود مواد مخدر به داخل شهرستان مي کرد را شناسائي کردند. فرمانده انتظامي شهرستان”نکا”خاطر نشان کرد:ماموران با شناسائي اين متهم و تعقيب و مراقبت از وي دراقدامي غافلگيرانه خودرو وي را حين تردد در يکي از خيابان هاي شهر متوقف کردند. وي افزود: ماموران در بازرسي از اين خودرو موفق شدند،بيش از 9 کيلو 700 گرم موادمخدر حشيش را که بطرز ماهرانه اي در داخل خودرو جاسازي شده بود،کشف و ضبط کنند. سرهنگ”فتحي”درخاتمه از تشکيل پرونده براي متهم وتحويل وي به مرجع قضائي خبر دادند.

فرمانده انتظامي شهرستان تنکابن :ويــرانگري‏ هاى حاصل از اعتياد زمينه ساز سقوط بسيارى از ارزش‌هاست

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس،سرهنگ معافي مدني فرمانده انتظامي شهرستان تنکابن در حاشيه نمايشگاه مبارزه با مواد مخدر در دهستان سليمان آباد بعد از نماز ظهر و عصر به خبر نگار پايگاه پليس گفت: متأسفانه بسياري از افراد جامعه ، اعتياد به مواد مخدر را معادل جرم دانسته و فرد معتاد را مجرم مي دانند.سرهنگ مدني با بيان اينکه نيروي انتظامي،سپاه پاسداران، اداره آموزش وپرورش،دانشگاه آزاد،اداره تربيت بدني،اداره ارشاد،اداره تبليغات،هلال احمر ،بهزيستي وشبکه بهداشت،کميته امداد در اين نمايشگاه شرگت نموده افزود: اين مسئله که در افراد معتاد به مواد مخدر ميزان جرم و جنايت بيشتر از افراد عادي جامعه است شکي وجود ندارد؛ وليکن هر فرد معتادي مجرم نيست و بسياري از موارد جرم در افراد معتاد مستقيماً در ارتباط با مشکل تهيه مواد مخدر و نياز بدني و رواني است.در واقع فردي که مصرف مواد مخدر نيازش را برطرف مي کند؛يک بيمار رواني محسوب مي شود.وي تصريح کرد:ويــرانگري‏ هاى حاصل از اعتياد زمينه ساز سقوط بسيارى از ارزش‌ها و هنجارهاى فرهنگى و اخلاقى شده و بدين ترتيب سلامت جامعه را بطور جدى به مخاطره مى‌اندازد. مدني ادامه داد:پديده شوم قاچاق موادمخدر بيش از آنکه فعاليتى سوداگرانه، تجارى و اقتصادى در عرصه مافياى اقتصاد بين ‏المللى باشد، ابزارى کارآمد، مؤثر و راهبردى در گسترش نظام سلطه صاحبان قدرت جهان بر کشورهاى توسعه نيافته است. فرمانده انتظامي شهرستان تنکابن تشريح کرد: مطالعات نشان داده اکثر افرادي که به مصرف مواد مخدر وابستگي جسمي و رواني پيدا مي کنند از نظر ژنتيکي مستعد اعتياد به مواد مخدر هستند و غالباً در نزديکانشان اعتياد به مواد مخدر شايع است. وي بيان داشت :البته اين مطلب دليل آن نيست که هر شخصي که در بين نزديکانش اعتياد به مواد مخدر وجود ندارد ، از نظر ژنتيکي مستعد ابتلا به بيماري اعتياد نيست ؛ زيرا اولاً ممکن است نزديکان شخص از نظر ژنتيک مستعد اين مشکل باشند ولي تاکنون اين استعداد به ظهور نرسيده و استفاده مواد مخدر را تجربه نکرده باشند ؛ ثانياً اعتياد به مواد مخدر فقط در زمينه ژنتيکي نيست و تيپ شخصيتي افراد نيز نقش تعيين کننده دارد. وي اظهار داشت:افرادي که شخصيت هاي خودشيفته ، پرخاشگر و ضد اجتماعي دارند ، مستعد اعتياد به مواد مخدر هستند،زيرا مصرف مواد مخدر نيازهاي رواني ايشان را کاملاً برطرف مي کند. از سوي ديگر افرادي با شخصيت هاي افسرده و اصطلاحاً افراد با شخصيت هاي زود رنج و احساساتي نيز کاملاً مستعد اعتياد به مواد مخدر هستند. زيرا در اين افراد نيز مصرف مواد مخدر نيازهاي دروني و رواني را برطرف مي کند.

رعايت حريم عفت و حجاب ضامن امنيت اخلاقي خانواده ها است

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، سرهنگ”ابراهيمي”در جمع اصناف و مسئولان مجمع امور صنفي که با حضور معاون فرماندار، مسئولان اداره بازرگاني همراه بود ، به تشريح اهداف اجراي طرح ارتقاء امنيت اخلاقي وابعاد مختلف اين طرح پرداخت. وي ضمن گرامي داشتن ياد و خاطره شهدا و تقدير و تشکر از مسئولان مجمع امور صنفي و اداره بازرگاني به موضوع خلقت انسان و هدايت بشر پرداخت و افزود: خداوند براي هدايت بشر پيغمبر و رهبران دين و شريعت فرستاد که ماموريت همه آنها هدايت انسان از ضلالت و گمراهي به نور و روشنايي بوده است. فرمانده انتظامي شهرستان”نور”در ادامه به اقدامات استکبار جهاني غرب در راستاي اسلام ستيزي و مقابله با فرهنگ ناب محمدي اشاره کرد و افزود: همه کشورهاي اسلامي به ويژه کشور عزيزمان ايران و نظام مقدس جمهوري اسلامي در حال حاضر مورد شديدترين تهاجمات فرهنگي قرار دارد.وي افزود: استکبار جهاني با همه امکانات و شبکه هاي گسترده خبري و رسانه اي و صرف ميلياردها دلار به شدت مي­کوشد ارزشهاي معنوي و اخلاقي و اعتقادات ديني را زير سوال ببرد و جوانان مسلمان را از پايبندي به آموزه هاي ديني دور سازد. سرهنگ “ابراهيمي” تصريح کرد: امروزه نقش استکبار جهاني در نابساماني کشورهاي منطقه کاملا مشهود است و به تعبير مقام معظم رهبري ما جنگ نظامي نداريم اما يک جنگ سخت تر و پيچيده داريم که آن جنگ نرم است. ” ابراهيمي ” با بيان اينکه در همه کشورها فصل الخطاب قانون است، افزود: کشور ما مستثني از اين امر نبوده اما قانون ما يک ويژگي خاصي دارد و آن اينکه وقتي قانون تعيين مي­شود مشروعيت آن را شوراي نگهبان تاييد مي­کند و در راس آن شورا، ولي فقيه است. فرمانده انتظامي شهرستان” نور در بخشي ديگر از سخنان خود با بيان اينکه رعايت حريم عفت و حجاب ضامن امنيت اخلاقي خانواده­ها است افزود: بدحجابي نخستين لطمه را به خود فرد وارد مي­سازد و زمينه برخوردهاي توهين آميز برخي افراد را فراهم مي­سازد.وي در خاتمه با اشاره به رعايت قوانين ومقررات از سوي متصديان امور صنفي بر نظارت و کنترل اين واحد ها از سوي مسئولان تاکيد واز مسئولان اين واحد ها خواستند تا از ارائه هرگونه خدمات به افراد بد حجاب خودداري کنند.

هشداررئيس پليس فتاي مازندران:شماره حساب و رمز دوم کارت عابر بانک خود را دراختيار افراد غير قرار ندهيد

سرهنگ”احمدرضا رستمي”درگفتگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس در تشريح جزئيات اين خبر افزود:درپي مراجعه شهروندي قائم شهري به ماموران پليس مبني بر دستبرد و برداشت غير قانوني از حساب شخصي از سوي فردي ناشناس موضوع در دستور کار ويژه ماموران پليس فتا قرار گرفت. وي تصريح کرد:ماموران با انجام اقدامات ويژه اطلاعاتي و الکترونيکي با استفاده ازشگردهاي خاص فني پليس در فضاي مجازي موفق شدند،يکي از متهمان به اين پرونده را شناسائي کنند. رئيس پليس فتاي مازندران خاطر نشان کرد:ماموران در ادامه تحقيقات وبازجوئي هاي فني از اين فرد دريافتند، وي با دسترسي به شماره حساب و رمز دوم عابر بانک مالباخته از طريق اينترنت اقدام به سرقت کرده است. رئيس پليس فضاي توليد وتبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي مازندران يکي از علل وقوع چنين جرائمي را عدم آشنايي بزه ديدگان به اينترنت همزمان با رشد سريع سيستم هاي خدمات اداري درفضاي مجازي عنوان کرد. وي به شهروندان هشدار داد:هرگز رمز دوم و شماره حساب بانکي خود را در اختيار افراد غير قرار نداده و مراقب افراد شياد و کلاهبردار در اين ارتباط باشند.

هشدار پليس آگاهي مازندران:دردريافت بسته هاي پستي مراقب افراد شياد باشيد

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس،درپي کسب خبري مبني برکلاهبرداري و اخاذي از شهروندان از سوي فردي در پوشش مامور اداره پست موضوع در دستور کار ماموران پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان مازندران قرار گرفت.اين گزارش حاکي است،ماموران پس ازانجام اقدامات اطلاعاتي و تحقيقات گسترده پليسي از مالباختگان دريافتند،متهم به کلاهبرداري با مراجعه به درب منازل شهروندان ومعرفي خودبعنوان مامور اداره پست پس ازتحويل بسته هاي تقلبي پستي مبالغ وجه از آنان دريافت واقدام به کلاهبرداري مي کند.ماموران بادريافت اين اطلاعات و مشخصات متهم به کلاهبرداري پس از چند روز کار اطلاعاتي و تعقب ومراقبت متهم به کلاهبرداري را شناسائي ودر اقدامي غافلگيرانه دستگير کردند. برپايه اين گزارش،متهم به نام”م-ب”33 ساله از طايفه فيوج داراي سوابق متعدد کيفري درتحقيقات وبازجوئي هاي فني پليس به 20 فقره کلاهبرداري اعتراف کرد. پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان مازندران در پيامي به شهروندان هشدار داد:در زمان تحويل بسته هاي پستي مراقب افراد شياد و کلاهبردار باشند.

نيروي انتظامي در برنامه هاي فرهنگي ياري کننده آموزش و پرورش است

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس،بازرسان معاونت اجتماعي نيروي انتظامي به سرپرستي سرهنگ”رفيعي”مديرکل مشارکت عمومي ناجابه همراه سرهنگ”اسلامي”معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان مازندران باحضور در اداره کل آموزش و پرورش با”فرهودي”مشاوراجرايي مديرکل ديدار و گفتگو کردند.اين گزارش حاکي است،دراين ديدار”فرهودي”با اشاره به نقش مهم نيروي انتظامي در تعامل با آموزش و پرورش عنوان داشت:هرجانيروي انتظامي باآموزش وپرورش تعامل داشته خروجي کارخيلي خوب بوده است. وي تصريح کرد:دربرنامه هاي فرهنگي واجتماعي،نيروي انتظامي ياري کننده آموزش و پرورش بوده و آموزش و پرورش نيز در برنامه هاي مختلف ازجمله هفته ناجا،نمايشگاه مجازي و برنامه هاي فرهنگ ترافيک وهمياران پليس حضور فعال دارد.برپايه اين گزارش،سرهنگ”رفيعي”مديرکل مشارکت عمومي معاونت اجتماعي ناجا نيز دراين نشست عنوان داشت:با توجه به هجمه فرهنگي دشمن و دغدغه هاي مقام معظم رهبري،در مقابله با اين تهاجم تکليف ما سنگين تر است. وي با اشاره به حضورفعال مشاوران و کارشناسان مددکاري انتظامي در استان برحضور اين کارشناسان در جلسات اولياء و مربيان و جلسات آموزش همگاني براي دانش آموزان تاکيد کرد. مديرکل مشارکت عمومي ناجا اجراي تفاهم نامه في مابين را در دست يابي به اهداف از پيش تعيين شده مهم دانست. سرهنگ”رفيعي”درخاتمه بامثبت ارزيابي کردن تعامل خوب معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي استان با اداره کل آموزش وپرورش،ابرازاميدواري کرد:باهمکاري وتعامل هرچه بيشتر مسئولان سطح تعاملات مطلوب تر شود.

تاکيدبر همکاري وتعامل سازنده معاونت اجتماعي با صدا وسيماي مرکز مازندران

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس،بازرسان معاونت اجتماعي نيروي انتظامي به سرپرستي سرهنگ”رفيعي”مديرکل مشارکت عمومي به همراه سرهنگ”حميدرضا اسلامي”معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي مازندران،عصرروزگذشته باحضور در صداوسيماي مرکز مازندران با مهندس”حميدي”مدير کل صدا وسيماي استان ديدار و گفتگو کردند.اين گزارش حاکي است،دراين ديدارسرهنگ”اسلامي”معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان مازندران ضمن بيان اهداف اين نشست به تشريح برخي اقدامات و عملکرد معاونت اجتماعي در تعامل باصدا وسيما پرداخت. وي با اشاره به تعامل خوب معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي استان مازندران بابخش هاي مختلف صدا وسيماي مرکز مازندران از پوشش خبري و توليد برنامه هاي متنوع تلويزيوني و راديوئي دربرنامه هاي هفته ناجا،جشنواره شهروند برگزيده،طرح امنيت اخلاقي،طرح دريا و ايام تعطيلات نوروز خبر داد. معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي مازندران همچنين به تعامل خوب صدا وسيما در به تصويرکشيدن جشنواره شهروند برگزيده اشاره کردوافزود:استان مازندران ازمحدوداستان هاي بوده که برنامه جشنواره شهروند برگزيده از طريق شبکه سوم سيما پخش شده است. وي افزود:همچنين برنامه زنده تلويزيوني”خدمت عاشقانه”از جمله برنامه هاي بوده که درطول هفته ناجا از طريق سيماي استاني پخش شده است.برپايه اين گزارش،مهندس”حميدي”مديرکل صدا وسيماي مرکزمازندران در اين نشست با بيان اينکه نيروي انتظامي خانه دوم ماست،عنوان داشت:صدا وسيما و نيروي انتظامي از نهاد هاي انقلابي هستند که درحوزه ولايت کار مي کنند. وي با اشاره به جنگ نرم دشمن واستفاده از ابزار رسانه دراين جنگ تصريح کرد:امواج ماهواره اي وسيکنال ها به راحتي وارد خانه ها شده و کانون گرم خانواده ها را هدف قرار داده اند. “بهرام حميدي”افزود:دشمنان با گسترش شبکه هاي مبتذل ماهواره اي عفت جامعه را هدف قرار داده وبدنبال ترويج فرهنگ منحط غربي در جامعه هستند. مديرکل صدا وسيماي مرکز مازندران با بيان اينکه فهم رسانه اي و امنيتي در استان بالا است،يادآور شد:اولين استوديو خبر را در فرماندهي انتظامي استان راه اندازي کرديم چرا که معتقديم براساس وظيفه ذاتي بايد در خدمت نيرو باشيم.اين گزارش مي افزايد:در ادامه اين نشست سرهنگ”رفيعي”مديرکل مشارکت عمومي معاونت اجتماعي ناجا نيزضمن تقديرازتعامل سازنده معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي مازندران باصدا وسيماي مرکزاستان بر بهبود اين تعاملات تاکيد کرد. وي عنوان داشت:باتوجه به وجود پتانسيل و ظرفيت هاي خوب در استان مي توان در راستاي اطلاع رساني و آگاهسازي عمومي به منظور پيشگيري از جرائم سطح تعاملات را گسترش داد. گفتني است،در پايان ضمن تقدير ازبرگزاري اين نشست بر گسترش و بهبود سطح تعاملات في مابين تاکيد شد.

معرفي نفرات برتر در اختتاميه مسابقات قرآني نيروي انتظامي در مازندران

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس،در اين دوره از مسابقات که با حضور استان هاي”مازندران، گيلان ،گلستان سمنان،البرز و قزوين”همراه بود،شرکت کنندگان در رشته هاي قرائت، تحقيق،ترتيل ،اذان ودرک مفاهيم سطح يک و دو شرکت کردند. برپايه اين گزارش،با معرفي نفرات برتر اين دوره از مسابقات،مراسم اختتاميه اين دوره از مسابقات با حضور حجت الاسلام”حکمتي پور” رئيس عقيدتي سياسي فرماندهي انتظامي مازندران،مسئولان عقيدتي سياسي استان ها و مسئولان اجرائي مسابقات برگزار شد. اين گزارش مي افزايد،پس از تلاوت آياتي چند از کلام ا.. مجيد حجت الاسلام والمسلمين”حکمتي پور”درسخناني ضمن تبريک اعياد شعبانيه و ميلاد منجي عالم بشريت حضرت مهدي (عج) به تشريح گزارشي از چگونگي برگزاري اين دوره از مسابقات پرداخت. وي عنوان داشت:اگر مفاهيم قرآن را به فضاي نيروي انتظامي وجامعه حاکم کنيم در حقيقت به وظايف خود عمل کرديم.رئيس عقيدتي سياسي فرماندهي انتظامي مازندران تصريح کرد:نيروي انتظامي و سازمان عقيدتي سياسي براي ارتقاء فرهنگ قرآني اهتمام جدي دارند. برپايه اين گزارش،”آيت ا…ولي نژاد” از اساتيد حوزه و دانشگاه دراين مراسم ضمنابراز خرسندي از برگزاري چنين مسابقاتي در سطحنيروي انتظامي و اهتمام ويژه نيرو به توسعه فرهنگ قرآني تداوم اين برنامه ها را در ارتقاء جايگاه قرآمندر کشور مهم دانست. وي با تاکيد بر توجه به قرآن در همه امور زندگي يکي از مهم ترين مسائل در احياءدين خدا،عبوديت و بندگي را تدبر،تفکر و انديشه در مفاهيم قرآني دانست. اين گزارش مي افزايد،در اين دوره از مسابقات که با حضور 46 نفر ازاستان هاي منطقه دو نيروي انتظامي کشور بوده در بخش قرائت ستواندوم”مرتضي خواجه زاده” ازسمنان،ستوان دوم”محموداحمدي”از البرز و سروان”احمد پوربخش” ازگيلان نفر اول تا سوم معرفي شدند. در بخش ترتيل”ستوان يکم”سيد علي اصغر تقوي” ازسمنان،ستوان دوم”محمد مرادي”ازقزوين،ستواندوم”حبيب آزموده” ازالبرز نفر اول تا سوم شدند. دربخش اذان ستواندوم”داوود عباسپور” ازالبرز،سرگرد”ابوالفضل مطواعي” از سمنان ،ستوانيکم”محمدرضا حيدري”ازمازندران نفر اول تا سوم شدند. در بخش درک مفاهيم سطح يک،ستوان دوم”مهدي ابوطالبي”ازمازندران،کارمند”حسين خراساني”ازالبرز،ستوان يکم”جعفر عضدي”ازسمنان اول تا سوم شدند. در در بخش درک مفاهيم سطح دو،ستواندوم”سلمان خدائي”ازقزوين،ستواندوم”علي حيدري فيروزجائي”ازمازندران و ستواندوم”ميثم کوهخيل”ازالبرز نفراول تا سوم شدند. اين گزارش مي افزايد،در بخش خواهران در قسمت قرائت کارمند”فاطمه ادهم “ازسمنان،کارمند”عشرت جباري “ازمازندران اول تا دوم شدند. در بخش ترتيل”بهاره عسکري”ازگيلان،”اشرف السادات کريمي”از مازندران و “مريم رضايي” ازقزوين اول تا سوم شدند. در بخش درک مفاهيم سطح يک،کارمند”زينب بابائي”از قزوين،”فاطمه سرخوشي” ازمازندران و”فريبا مهديان”ازگيلان اول تا سوم شدند. در بخش درک مفاهيم سطح دو ، سروان”معصومه سعيدي”از قزوين،ستوانيکم”اعظم شادمان”از گيلان و “سکينه رضايي”ازمازندران اول تا سوم شدند. گفتني است،به نفرات برتر اين دوره از مسابقات هدايايي به رسم يادبود اهداء شد.

 

دستگيري اعضاي باند سارقان خودرو در”قائم شهر”

سرهنگ”قدمي”درگفتگوباخبرنگار پايگاه خبري پليس با اعلام اين خبرافزود:درپي وقوع چندين فقره سرقت خودرو در سطح اين شهرستان،موضوع در دستور کار ويژه پليس آگاهي اين فرماندهي قرارگرفت.وي تصريح کرد:با بررسي هاي صورت گرفته اطلاعاتي و انتظامي از سوي کارشناسان پليس آگاهي ماموران سه متهم به سرقت خودرو به نام هاي”ع- و”22 ساله،”ب-ن”و”ع-س”25 ساله را دريکي از مناطق شهري اين شهرستان شناسائي کردند.فرمانده انتظامي شهرستان”قائم شهر”خاطرنشان کرد:ماموران با شناسائي مخفيگاه متهمان با هماهنگي مرجع قضائي وتشکيل تيم هاي ويژه عملياتي دراقدامي غافلگيرانه هر سه متهم راحين اوراق کردن يک دستگاه خودرو در مخفيگاهشان دستگير کردند.وي افزود:درمخفيگاه اين افراد قطعات زيادي ازخودروهاي سرقتي کشف و ضبط و دراين ارتباط سه نفر مالخرنيز شناسائي و دستگير کنند. سرهنگ”قدمي”ازتشکيل پرونده و تحويل متهمان براي سير مراحل قانوني به مرجع قضائي خبر داد.وي همچنين با توصيه به شهروندان در مراقبت از وسايل نقليه خود هشدار داد:هرگزخودرو و وسايل نقليه خود را در اماکن خلوت و دورازديدودر شب ها در مناطق تاريک پارک نکنيدو در صورت امکان خودرو را به وسايل ايمني و ضد سرقت مجهز کنيد.

4 thoughts on “اخبار پلیس مازندران”
  1. سلام-دادش جان؛کدوم پلیس؟!کدومشون حافظ منافع مردمند؟!
    می خوای قبض جریمه وفیلمی روبهت نشون بدم؛که همشهری های پلیس آمل شما روبروی بانک مسکن مرکزی آمل برام به صرف این که نمره ی اتومبیلم نمره ی تهرون بود؛برام نوشتن بهت نشون بدم ؛اونوقت باورت می شه ایناهیچ وقت مدافع حق نبودن؛درطول تاریخ هیچوقت پاسبا مدافع مردم نبوده؛اون بیچاره ی بدبخت فقط مجبوره قبض جریمه شوپرکنه؟!خودت هم بهترازمن این موضوع رومی دونی؟!کدمامورآملی (2909)مراجعه می کنه به اتومبیلای روبروی بانک مسکن مرکزی خیابان امام می بینه فقط یه اتومبیل ازاون میون نمره ی تهرونه؛فقط یه قبضه جریمه ازدستگاهش پرینت می گیره برای من می ذاره زیرشیشه ی برف پاک کن؛وازاونجادورمی شه؛به همین سادگی……وقتی به رانندگی آمل زنگ زدم؛بلندشیدبیایید؛ببینید؛چرافقط من بایدجریمه بشم؛گفت خوب برای همه که نمی شه جریمه بنویسه؟!……..القصه این غصه………..داره می گه که خوبه آدم قبل ازاین که ازپلیسو پاسبون توی وبلاگ-وبسایت یاهرسندی ازاونا ازخداباخبرا؛مطلبی یاتعریفو تمجیدی می خواد؛بنویسه؛قبلش جسارتا؛جاداره کمی تامل کنه؛………………..تهران-پارک وی31-تیرماه1391خورشیدی-مهمان آملی ها

  2. خداییش من چندبار197انتقاد کردم ولی رسیدگی نکردین مامورا بامردم بدبرخورد میکنن وسلیقه ایی چراباید هیچکس حوصله رفتن به کلانتری واحقاق حق خودشو نداشته باشه؟من ازمامورین چالوس شهرخودم میگم اولا میانگین سنی ماموراتون پایینه ودرنتیجه تجربه لازم روندارن اماباید این تجربه بدست بیاد اما نه به قیمت ضایع کردن وناراحتی مردم وجوونا توروخدا گوش کنید این انتقاداتو بدردتون میخوره
    باسپاس لاهوتی ازچالوس

  3. سلام. من از برخورد و عملكرد نيروي انتظامي ساري گله مندم چون خيلي هاشون ادب را رعايت نميكنندو با وظايف شان اشنا نيستند. فقط بلدند بروند پشت درخت ها جا بخورند و رانندگاني را كه كمربند ايمني نبستند جريمه كنند و اصلا به فكر مردم و ترافيك و امنيت و……نيستند. چطور ميشوددر خيابانهاي شهر بزرگي مثل اصفهان مامور نباشد ولي امنيت باشد وشهرساري پر از مامور باشدولي امنيت نباشد.شهر ساري يه شهر توريستي است نه يه شهر جنگي. …………فرمانده جديد شهرهاي شمالي را با جاي ديگه اشتباه گرفته ……..

  4. سلام
    در تاریخ 18/7/94 من برای نصب انتن های ایرانسل به محمود اباد استان مازندران رفتم که متاسفانه ماشینم به سرقت رفت. با وجود دوربین های امنیتی هیچ اقدامی در این خصوص انجام نگرفت حتی ماموران انتظامی 14ساعت بعد از سرقت به صورت سراسری اعلام سرقت کردن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *