ad
ad

دیگر عناوین مهم خبری

60 دیدگاه

  1. 31

    حسین

    باسلام،پدرم فوت شده،همسردائمی دوم وی ازمافرزندان برای مهریه به دادگاه خانواده شکایت کرده،درصورتیکه ازپدرهیج ارثی به مافرزندان نرسیده که مهریه زوجه راپرداخت کنیم ،لطفاراهنمایی کنید.

  2. 32

    آرمین یوسفی

    با عرض سلام وخسته نباشید:
    ببخشید من برادرم حدود۴ سال پیش فوت کرد وه بعد ار خودش بچه اش به دنیا آمد.بچه دختر است الان ۴ سال داردوپیش مادرش است لذا دادگاه پدر متوفی را قیم و سرپرست بچه انخاب کرده الان مادر بچه یعنی زن داداشم تصمیم به ازدواج گرفته آیا طبق قانون میتواند بچه را پیش خود نگهداری کند یا کسی که سرپرستی را به عهده گرفته میتواند؟؟؟؟خواهشمندم راهنمایی کنید

  3. 33

    محمد

    مهریه باید برای مرد نیز در نظر گرفته شود که زن نیز تضمین دهد که مرد را خوشبخت می کند.مگر نمی گوید باید مساوات باشد و هیچ فرقی نباید بین زن و مرد باشد؟پس حق طلاق باید برای هردو باشد نه فقط برای آقایان. خرج و مخارج خانه نیز نباید به دوش مرد باشد چون خانمها اکثرا شاغل هستند.همه موارد باید نصف به نصف باشد.هرچه بعد از ازدواج بدست آمد بصورت مساوی بین زن و مرد تقسیم شود. باید منطقی بود و از تعصب دوری کرد. بنده شاهد ماجرای ناگوار بودم که زن به مردش خیانت کرد و همه از این موضوع اطلاع داشتند(فساد اخلاقی) صرفا بخاطر نبود شاهد در حین عمل ناپسند مرد نتوانست در دادگاه ثابت کند که زنش به ایشان خیانت نموده چون شاهد باید ۳ نفر باشد و عمل خیانت را مشهاده نموده باشد و نخی را از بین آن مرد خطاکار و آن مفسده عبور دهند. حالا آن زن طلب ۱۰۰۱ سکه بهار آزادی نموده تکلیف این مرد بدبخت که بیشتر روزهای ماه را برای امرار معاش خانه نیست و برای زن و بچه خود زحمت می کشید چیست؟چرا باید هم زجر دوری رن و بچه رابکشد.هم سختی کار و هم مهریه نا حق؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  4. 34

    حامد

    لطفا خانمها جواب بدن، زنی که شوهرش فوت کرده و فساد اخلاقی داره و با پررویی تمام میگه بچه مو نمیخوام مهریه مو بدین آیا بهش ظلم شده ؟

  5. 35

    فاطمه قاسمی

    باسلام اگرخانمی بعدازفوت همسرش ازبیمه وحقوق اواستفاده کند وطلب مهریه کند درحالیکه فقط یک فرزنپسرداردوکل دارایی همسرش دودانگ منزل قولنامه ای باشد ود ضمن شوهرش قبل ازفوت وزمان خرید خانه دودانگ به نام خانم کرده باشد تکلیف چیست؟

  6. 36

    فریبا زابلی

    سلام همسرم چندی ماهی است فوت کرده از مال دنیا هم چیزی نداره وتا فزند پسر دارم پدرهمسرم در قید حیات است این راهم می دانم به فرزندانم از پدربزرگشان چیزی نمیرسه ایا من میتوانم از پدر شوهرم مهریه خودم را بگیرم.

  7. 37

    فربد خانی

    استاد اگر بیوه ای دارای فرزند بخوان تجدید فراش کنن ایا پدر مادر همسر او میتوانند فرزندش را بگیرند؟

  8. 38

    ناشناس

    سلام من همسر دومم همسر اول شوهرم فوت کرده دوتا دختر از همسر اولش داره ایا من بعداز فوت همسرم میتوانم مهریه ام را بگیرم

  9. 39

    علی

    سلام من در یک تصادف خانمم به رحمت خدا رفت پدر و مادرش مهریه را به اجرا گذاشتن فرزندی هم ندارم سهم پدر و مادرش از مهریه چقدر میشود لطفا راهنمایی کنید ممنون

  10. 40

    ناشناس

    سلام.داداش من اسفند پارسال فوت شده اراث ورثه امده مادرم اول گفته بود هیچ چی از ارث پسرم نمیخام ولی الان میگی میخام اون طرف زن داداش مهریه را از مادرم میخاد تکلیف چطوریه من هم وکالت کاری مادرمم

  11. 41

    پویا

    یطوری حرف میزنید انگار پدربزرگ قراره ۳۰۰سال عمر کنه یا مثلا ریس باند مخوفی است و بسیار بی رحم! بیخیال بشید دیگه نهایتش چندسال دیگه هرچی ارثیه هست به شما و فرزندانتون میرسه

  12. 42

    ناشناس

    خیر مطابق ماده ۴۳ قانون حمایت خانواده

  13. 43

    داود حسینی

    برابر قانون (ماده ۳ آئین نامه اجرایی قانون الحاق یک تبصره به ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی) در مواردی که مهریه زوجه باید از ترکه زوج متوفی پرداخت شود تاریخ فوت مبنای محاسبه قرار می گیرد.

  14. 44

    داود حسینی

    در خصوص سوال اولتان بله میتوانید مهریه خود را از ترکه زوج متوفی مطالبه کنید و محدودیتی وجود ندارد.شما میتوانید از اموال متوفی مهریه+۱/۸ از اموال منقول وغیر منقول همسرتان را از ترکه متوفی مطالبه کنید.اگر مادر شوهراتان زنده باشند از ماترک باقی مانده ارث میبرد

  15. 45

    داود حسینی

    با سلام مطابق قانون بعد از فوت شوهر ، اول از هر چیز از اموال باقی مانده ایشان مهر همسرش را پرداخت می کنند و سپس انحصار ورثه میشه.شما میتوانید از ماترک متوفی مهریه+۸/۱ از اموال منقول وغیر منقول+اجرات المثل را مطالبه کنید و پدر شوهر و مادر شوهر شما از اموال متوفی ارث می برند

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی حقوق این درگاه متعلق به ‍‍‍پایگاه خبری هراز نیوز میباشد ::
websitefooter2