واکنش مدیرکل آژانس نسبت به ساخت موشک بالستیک هایپرسونیک توسط ایران

واکنش مدیرکل آژانس نسبت به ساخت موشک بالستیک هایپرسونیک توسط ایران

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مدعی شد که ساخت موشک بالستیک هایپرسونیک توسط ایران نگرانی‌ها نسبت به برنامه هسته‌ای این کشور را تشدید می‌کند.

به گزارش ایسنا، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز (پنج‌شنبه) در حاشیه کنفرانس آب‌وهوایی در شرم‌الشیخ مصر در گفت‌گو با خبرگزاری فرانسه نسبت به توسعه توان موشکی ایران ابراز نگرانی کرد.

گروسی مدعی شد که اعلام ایران مبنی بر ساخت موشک بالستیک هایپرسونیک نگرانی‌ها درباره برنامه هسته‌ای این کشور را تشدید می‌کند.

وی در ادامه ادعاهای خود گفت: ما شاهد هستیم که تمام این اعلام‌های ایران نگرانی‌ها و توجهات عمومی نسبت به برنامه هسته‌ای این کشور را افزایش می‌دهد.

به گزارش ایسنا، سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه صبح امروز از ساخت موشک بالستیک هایپرسونیک پیشرفته خبر داد که قادر است از سامانه‌های دفاع هوایی پیشرفته عبور کند.

وی افزود: این موشک سرعت بالایی دارد و در جو و خارج از جو می‌تواند ‌مانور دهد.

سردار حاجی زاده تصریح کرد: این موشک جدید از همه سامانه های سپر موشکی عبور می‌کند و فکر نمی‌کنم تا دهها سال بعد هم فناوری پیدا شود که بتوان با آن مقابله کند. این موشک سامانه های ضد موشکی دشمن را هدف قرار می دهد و یک جهش بزرگ نسلی در حوزه موشکی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *