نمایش ضعیف شاگردان بنا در روز نخست قهرمانی جهان/ شکست هر ۴ نماینده ایران!

نمایش ضعیف شاگردان بنا در روز نخست قهرمانی جهان/ شکست هر ۴ نماینده ایران!

هر ۴ نماینده ایران در روز نخست کشتی فرنگی قهرمانی جهان با ارائه نمایشی ضعیف برابر رقبای خود تن به شکست دادند.

به گزارش هرازنیوز از ایسنا، در پایان رقابتهای نوبت صبح روز نخست کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۲۲ در بلگراد صربستان، پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم، محمدرضا مختاری در ۷۲، محمدعلی گرایی در ۷۷ و ناصر علیزاده در وزن ۸۷ کیلوگرم با نمایشی ضعیف و دور از انتظار برابر رقبای خود تن به شکست دادند.

پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، مقابل اکرم اوزترک دارنده مدال برنز ۲۰۱۸ جهان از ترکیه، در یک کشتی نزدیک در حالی که ۵ بر صفر عقب بود، به برتری ۶ بر ۵ رسید. دادمرز در سومین مبارزه و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل آمانگالی بکبولاتوف دارنده مدال نقره آسیا از قزاقستان با نتیجه ۳ بر یک شکست خورد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند. دادمرز برای اینکه بتواند در گروه بازنده ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند باید منتظر صعود رقیبش به دیدار نهایی باشد، در غیر اینصورت از دور مسابقات کنار خواهد رفت.

در وزن ۷۲ کیلوگرم، محمدرضا مختاری پس از استراحت در دور نخست، مقابل ابراهیم قانم کشتی‌گیر بدون عنوان مصری الاصل از فرانسه با نمایشی ضعیف ۷ بر ۳ شکست خورد. اگر این کشتی گیر فرانسوی فینالیست شود، مختاری در شانس مجدد برای مدال برنز پیکار می‌کند.

همچنین در وزن ۷۷ کیلوگرم، محمد علی گرایی دارنده سه مدال برنز جهان در دور نخست مقابل آنتونیو کامنیاسویچ از کرواسی که بهترین عنوانش برنز ۲۰۲۱ اروپا بوده، در نمایشی نه چندان خوب به سختی ۵ بر ۴ پیروز شده بود. گرایی در دومین مبارزه خود با ارائه نمایشی ضعیف مقابل کیم هیون وو کشتی‌گیر کهنه کار و ۳۴ ساله کره جنوبی ۶ بر یک شکست خورد. هیون وو طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن و برنز ۲۰۱۶ المپیک ریو را در کارنامه دارد. اگر این کشتی گیر کره‌ای فینالیست شود، گرایی در شانس مجدد برای مدال برنز پیکار می‌کند.

اما در وزن ۸۷ کیلوگرم، ناصر علیزاده در دور نخست به مصاف میکرو مینگوزی از ایتالیا رفت و در یک کشتی نزدیگ ۶ بر ۵ پیروز شد. علیزاده در یک هشتم نهایی نیز برابر آتابک عزیزبکوف دارنده ۳ مدال نقره آسیا از قرقیزستان در حالی که ۳ بر یک عقب بود، با یک اخطار و دو بارانداز به برتری ۵ بر ۳ رسید و به یک چهارم نهایی رسید اما وی نیز در این مرحله برابر علی بیسلطانوف قهرمان ۲۰۲۲ اروپا از دانمارک ۲ بر یک شکست خورد. در صورت راه‌یابی کشتی دانمارکی به فینال، علیزاده شانس مدال برنز خواهد داشت.

علی ارسلان فرنگی کار سابق ایران که در اعتراض به بی عدالتی در کشتی فرنگی به تابعیت صربستان درآمده است، در این رقابت ها در وزن ۷۲ کیلوگرم به میدان رفت و با ۳ برد قاطع راهی نیمه نهایی شد. وی ابتدا ۱۱ بر ۲ کولیک از اوکراین را برد و سپس با نتیجه ۷ بر ۳ مقتبل فریچ از مجارستان پیروز شد. ارسلان در یک چهارم نهایی نیز ۹ بر صفر از سد اسلویا از لیتوانی گذشت و راهی نیمه نهایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.