کلاهبرداری 32 میلیاردی با 956 شاکی
فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری فردی كه با وعده فروش لباس بچه‌گانه در فضای مجازی از 956 شهروند، 32 میلیارد ریال کلاهبرداری کرد، خبر داد.
سردار مرتضی میرزایی در گفت و گو با هرازنیوز ، در تشریح این خبر ، اظهار داشت در پی مراجعه افرادی به پلیس فتا مبنى بر کلاهبردارى از آنان توسط فردی از طریق شبکه های اجتماعی مجازی، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.
فرمانده انتظامی استان مازندران، تصریح کرد: در اجرای این ماموریت، کارآگاهان پلیس فتا استان با انجام اقدامات اطلاعاتی، موفق شدند متهم را که با درج آگهی جعلی در اینستاگرام با عنوان فروش البسه بچه گانه اقدام به کلاهبرداری از مالباختگان کرده بود شناسایی کنند.
سردار میرزایی، افزود: ماموران پس از هماهنگی های قضائی متهم را که اهل و ساکن یکی از استان های شرقی کشور بود، در اقدامی غافلگیرانه دستگیر کردند.
این مقام انتظامی همچنین،اذعان داشت: متهم که پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شده بود، در مواجهه با ادله پلیسی به کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از حساب 956 نفر از مردم در سراسر کشور اعتراف کرد.
فرمانده انتظامی استان مازندران با بیان این که برابر برسی های به عمل آمده متهم مجموعا مبلغی در حدود 32 میلیارد ریال از این افراد کلاهبرداری کرده است، گفت: این کلاهبردار حرفه ای پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد و موضوع در دست بررسی است.
میرزایی در ادامه با بیان این که طعمه های افراد کلاهبردار غالبا ناآگاهانه وارد یک معامله بی اساس می‌شوند، خاطرنشان کرد: کاربران فضای مجازی همراه باید این موضوع را در نظر داشته باشند که تعداد مخاطبان یک صفحه اجتماعی، دلیل بر مجوز، صحت و ارائه خدمات توسط مدیر آن صفحه و یا کانال نیست، زیرا افراد سودجو با ترفندهایی در فضای مجازی آن را مکانی مناسب برای انجام اعمال مجرمانه خود طراحی می کنند.
سردار میرزایی در خاتمه سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir را آماده دریافت گزارش های مردمی برشمرد و اظهار داشت: کاربران می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند و با شماره تماس 096380به صورت شبانه روزی سوالات خود را از این پلیس مطرح کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.