عطایی در گفتگوی تلویزیونی: درگذشته به بازیکنان جوان برای رشد و جایگزینی فرصت ندادیم

 سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: برنامه ما این است که روی بازیکنانی سرمایه‌گذاری کنیم که شرایط بازی در المپیک ۲۰۲۴ پاریس را داشته باشند.

به گزارش هرازنیوز ، بهروز عطایی روز جمعه در یک گفت و گوی تلویزیونی درباره نتایج تیم ملی در لیگ ملت‌ها و توقع مردم از این تیم، اظهار کرد: همه کارهای ما کوتاه‌مدت است و معمولاً جامعه‌ای هستیم که سریع واکنش نشان می‌دهیم. سرمربی فرانسه ۹ سال سرمربی این تیم بود و از سال ششم به بعد نتیجه گرفت. ورزش فرایند زمان‌بری است و نیاز است زمان طی شود. نمی‌توان یک‌شبه بازیکن ساخت.

وی ادامه داد: درگذشته به بازیکنان جوان برای رشد و جایگزینی فرصت ندادیم و همیشه در حد نمایش بوده است. دیدگاه این است در لیگ ملت‌ها بازیکنانی را پرورش دهیم که در مسابقات دیگر مانند جهانی و منطقه‌ای شرکت کنند، بنابراین فدراسیون تصمیم درستی گرفت و عملکرد قابل قبول بود. خیلی سمت فضای مجازی نمی‌روم و اما همکارانم بحث‌هایی را از انتقادات و نگرش‌ها مطرح کردند.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: تیمی که برای اولین بار وارد لیگ ملت‌ها می‌شود طبیعی است چنین نتیجه‌ای بگیرد اما تغییر نسل یک روند است. قبلاً به این بازیکنان فرصت داده نمی‌شد و حالا که فرصت دادیم انتقاداتی مطرح شد اما در طول سال‌های متوالی حضور در لیگ ملت‌ها باید الان ۳۰ بازیکن طراز اول که در سطح جهانی والیبال بازی کنند داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر زمان به عقب برگردد، توماسو توتولو را از کادر فنی کنار می‌گذارید؟ گفت: استنباط من این بود که او خوب توجیه نشده که چرا به تیم ملی ایران آمده است. من گفتم شما تمرین‌دهنده هستید اما مسیر فکری او به‌گونه‌ای دیگر بود. بعد به این نتیجه رسیدیم نمی‌تواند در مسیری که تعریف کردیم حرکت کند. از آنالیز تیم بسیار راضی هستم و تأثیر آن در عملکرد تیم کاملاً مشخص است.

عطایی درباره نقش میلاد عبادی‌پور به‌عنوان کاپیتان تیم ملی گفت: نقش او فوق‌العاده بود و جزو بازیکنان خوب ماست. یکی از سال‌هایی که خوب بازی کرد امسال بود. او مدیریت خوبی هم در جریان بازی داشت.

وی درباره استفاده از مربی بدنساز لهستانی خاطرنشان کرد: در ایران بدنسازی نداشتیم که این‌گونه تجربه داشته باشد. شاید اگر تورنمنت ۱۵ روزه داشتیم مشکلی نبود اما برای این تورنمنت تأیید می‌کنم انتخاب ما خوب بود.

سرمربی تیم ملی درباره پایان همکاری با امیر خوش‌خبر به‌عنوان سرپرست این تیم گفت: با خوش‌خبر ارتباط خوبی داشتیم اما مدل مدیریت من تفاوت داشت. وقتی در این سطح تفاوت مدیریت داشته باشیم تفکرات دوگانه می‌شود. بازهم می‌گویم مشکل شخصی نبود.

وی در مورد مقابله با بازیکن‌سالاری و بازی ندادن به صابر کاظمی گفت: موافق نیستم بازیکن در موضوعاتی که به او مربوط نیست دخالت کند. صابر وضعیت مناسبی نداشت و نمی‌توانست آمادگی خود را حفظ کند. او را به ایران فرستادیم تا با تیم (ب) آمادگی خود را حفظ کند.

عطایی در پاسخ به این سؤال که شرایط تیم برای مسابقات آینده چگونه است؟ گفت: سعی کردیم نگرشی که داشتیم اجرایی کنیم. مسابقات مختلف برای ما تعابیر متفاوتی دارد. در تمام دنیا استراتژی خود را برای المپیک تعریف می‌کنند و برنامه ما هم این است که روی بازیکنانی سرمایه‌گذاری شود که در المپیک بازی کنند. بازیکنانی دعوت کردیم که از نظر کیفی تجربه دارند.

وی درباره دعوت دوباره از سیدمحمد موسوی گفت: با او در ارتباط بودم و گفتم برای مسابقات گزینشی تو را می‌خواهم. دوست ندارم بازی‌های فرسایشی، این بازیکن را که سطح جهانی دارد دچار مشکل کند. نمی‌خواهم این بازیکن برای آسیایی و چنین مسابقاتی بازی کند.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که کاپیتان تیم ملی در مسابقات قهرمانی جهان کیست؟ گفت: باید این موضوع بررسی شود چون موسوی را در همه مسابقات نداریم بنابراین سخت است کاپیتان را بارها تغییر دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *