رحمانی امام جمعه آمل

حجت الاسلام محمدعلي رحماني آملي صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل با اشاره به برخي ناملايماتي كه در محور هراز باعث تشويش اذهان عمومي مي‌شود، بيان داشت: حوزه استحفاظي هر منطقه و شهرستاني براي آن محترم است و نبايد خارج از محدوده خود دست به اقدامات ناشايستي بزنيم.
وي افزود: هفته گذشته شاهد برخي ناملايمت در حوزه استحفاظي شهرستان آمل در بخش لاريجان بوديم كه اين امر باعث رنجش مردم شده و همچنين اين چندمين باري است كه شاهد تحركات استان و شهر همجوار مازندران در اين بخش هستيم.
امام جمعه آمل با اعلام اينكه بايد مسئولان امر پاسخگو باشند، يادآور شد: بايد حق حاكميت اراضي و مرزبندي جغرافيايي رعايت شود و همه به حقوق يكديگر احترام بگذارند.
رحماني آملي با اشاره به اينكه در نشست ائمه جمعه استان مازندران با استاندار در اين باره مذاكراتي انجام شد، اظهار داشت: استاندار نيز قول دادند با دقت بيشتري اين تجاوزها را بررسي كنند تا در اين مرزبندي ها دقت لازم انجام شود.
رحماني آملي با اشاره به پيگيري‌هاي نماينده مردم آمل در مجلس شوراي اسلامي متذكر شد: نماينده مردم آمل در مجلس نيز با دخالت استان همجوار در حوزه استحفاظي آمل به شدت برخورد كرده و اين حركات را بدون پاسخ نمي‌گذارد و ما نيز از دستگاه‌هاي قضايي مي‌خواهيم به بررسي و كنكاش در اين زمينه بپردازد.
امام جمعه آمل ادامه داد: اين مقام مسئول نيز اين قضيه را در مجلس مطرح كرد و با ارائه گزارش‌هاي لازم، مجلس شوراي اسلامي نيز از وزير كشور بخواهد تا شهري به خود جرات ندهد در حوزه استحفاظي شهري ديگر وارد نشود و دست به نقض قانون حاكميت اراضي بزند.
وي ادامه داد: اگر تابلويي در منطقه‌اي نصب شود به اين منظور نيست كه محدوده جغرافيايي آن خدشه‌دار شده بلكه بايد افكار و نظرات را در اين زمينه وسيع‌تر كرد و با دقت بيشتر در مسايل سياسي وارد شد.
وي خاطرنشان كرد: اين مسئله حضور فعالانه مسئولان استان و استانداري را مي‌طلبد كه وارد عمل شوند و صحنه را در اختيار بگيرند.
امام جمعه آمل با اشاره به اينكه در امور قانون‌مند هستيم، عنوان كرد: هميشه تابع قانون هستيم زيرا شاخص برنامه‌هاي ما قانون و ولايت است و ما از قانون هيچ گريزي نداريم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *