سردار اشتری: سیستم پایش تصویری ملی راه‌اندازی می‌شود/ رصد ۲۴ ساعته پاسگاه‌های مرزی، یگان‌های انتظامی و کلانتری‌ها

 

سردار اشتری: سیستم پایش تصویری ملی راه‌اندازی می‌شود/ رصد 24 ساعته پاسگاه‌های مرزی، یگان‌های انتظامی و کلانتری‌ها

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران از ارتباط زنده فرماندهان انتظامی با مراجعه کنندگان به کلانتری‌ها و سایر یگان‌های پلیس به منظور آگاهی از نحوه خدمت‌رسانی مطلوب به آنان خبر داد.

به گزارش هرازنیوز  به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در حاشیه افتتاح مرکز پایش تصویری و مانیتورینگ فرماندهی انتظامی شهرستان اصفهان اظهار داشت: با راه‌اندازی این مرکز که به همت فرماندهی انتظامی استان اصفهان انجام شده پایش تصویری شهر اصفهان به میزان 90 درصد افزایش می‌یابد.

وی مرکز پایش تصویری فرماندهی انتظامی شهرستان اصفهان را یکی از بهترین مراکز پایش تصویری در سطح این استان برشمرد و بیان کرد: با استفاده از این مرکز هم ماموریت‌های استان و هم ماموریت‌های انتظامی شهرستان انجام می‌شود و از طرفی هم با تمام مراکز انتظامی سطح استان ارتباط دارد.

فرمانده‌کل انتظامی کشور در خصوص کاربردهای این مرکز تصریح کرد: با استفاده از این مرکز گره‌های کور ترافیکی در شهرها و جاده‌های استان مدیریت شده و در مواردی که نیاز به حضور سریع پلیس در صحنه باشد مجموعه پلیس شهرستان اصفهان می‌تواند ماموریت‌های خود را با سرعت و دقت بیشتری انجام دهند.

وی همچنین از ارتباط زنده فرماندهان انتظامی با مردم مراجعه کننده به کلانتری‌ها و سایر یگان‌های پلیس خبر داد و گفت: فرماندهان انتظامی ما به صورت برخط  می‌توانند از طریق این مرکز با کلانتری‌ها و سایر یگان‌های انتظامی که مردم به آنجا مراجعه می‌کنند ارتباط برقرار کرده و با مردم و همکاران به صورت زنده صحبت کنند و از نزدیک بر نحوه مطلوب خدمت‌رسانی به مردم نظارت داشته باشند.

سردار اشتری این سیستم پایش تصویری را فعلاً در سطح تعدادی از استان‌ها قابل استفاده عنوان کرد و افزود: این سیستم به مرور در تمام استانها راه‌اندازی می‌شود که با کامل شدن آن می‌توانیم در آینده یک پایش تصویری ملی را در ستاد فراجا داشته باشیم.

وی از پایش تصویری مقرهای انتظامی سراسر کشور در ستاد فراجا خبر داد و تصریح کرد: با این سامانه تمامی پاسگاه‌های مرزی، یگان‌های انتظامی، کلانتری‌های سراسر کشور و بیش از 30 هزار گشت انتظامی ثابت و سیار و حتی شناورهای دریابانی فراجا در شمال و جنوب کشور را نیز می‌توانیم به صورت شبانه‌روز رصد کنیم.

فرمانده کل انتظامی کشور از سرعت بالای خدمت رسانی پلیس با افزایش سامانه‌های هوشمند در فراجا خبر داد و خاطرنشان کرد: هرچقدر از فناوری روز و تجهیزات هوشمند استفاده کنیم و از دوربین‌ها بهره ببریم و سامانه‌ها را افزایش دهیم به سمت پلیس هوشمند رفته و مسلما سرعت انجام ماموریت‌ها نیز افزایش پیدا خواهد کرد و بیشتر جاها این سامانه‌ها کمبود نیرو را هم جبران کرده و با استفاده از آنها می‌توانیم بدون لزوم حضور فیزیکی ماموران، ماموریت های پلیسی را دنبال کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *