صولت مرتضوی

تصمیم دولت بر ارتباط خطوط ریلی کشور از چابهار تا مازندران است

به گزارش پایگاه خبری هرازنیوز ، سید صولت مرتضوی، معاون اجرایی رییس جمهور در جلسه شورای اداری شهرستان آمل ظرفیت‌های بالقوه مازندران را بی‌نظیر توصیف کرد و گفت: دولت سیزدهم ظرفیت مازندران را منطقه‌ای و ملی می بیند چرا که ظرفیت‌های این استان قادر به حل بسیاری از مشکلات کشور است.

وی عدالت در توزیع امکانات و استفاده عادلانه از طرفیت ها را برای زدودن فقر و محرومیت اولویت دولت دانست و گفت: در این راستا دولت با تمام قدرت و با استفاده از همه ظرفیت ها آماده اقدام و عمل است.

معاون اجرایی رییس جمهور به سفرهای استانی اشاره کرد و افزود: از نخستین روز آغاز فعالیت دولت و حتی پیش از تشکیل هیات وزیران، رییس جمهور سفرهای استانی خود را برای بررسی میدانی مشکلات مردم و ایجاد امید آغاز کرد. 

وی به گره گشایی از مشکلات تولید و صادرات و همچنین هموار سازی مسیر تجاری با کشورهای همسایه در دوره کوتاه دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود: خوشبختانه با همراهی و همچنین حضور میدانی رییس جمهور بسیاری از این مشکلات از مسیر برداشته شده است. 

معاون رییس جمهور همچنین گفت: مازندران به رغم تمامی زیبایی و توانمندی، مشکلاتی دارد و نگاه دولت برای رفع این دغدغه ها مستند بر اسناد آمایشی است که شامل شاخص های استان در بخش های مختلف از جمله سرانه‌ تولید ناخالص و هم اشتغال و بیکاری است. 

مرتضوی ظرفیت مازندران را بیش از وضعیت کنونی در تولید دانست و عنوان داشت: اگر ظرفیت‌های بالقوه اقتصادی مازندران در بسترهای مختلف به فعلیت برسد بخش اعظمی از مشکلات کشور را می تواند بر طرف کند.

وی نگاه دولت سیزدهم به مازندران را تولید محور و توسعه ای عنوان کرد و ادامه داد: نگاه به مازندران ملی ، منطقه ای و بخشی است که البته ابتدا اولویت با مسائل درونی و حل مشکلات استانی است. هرچند باید دانست مشکلات استان باید به مرور برطرف شود.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: در سفر امروز برای سه محور ارتباطی مازندران شامل محور هراز از منابع عمومی از محل تبدیل دارایی، آزادراه تهران – شمال که بخش اعطم ترافیک را کم می‌کند و همچنین محور سوادکوه تامین اعتبار شده است.

مرتضوی گفت: در حوزه راه آهن هم تصمیم دولت بر ارتباط خطوط ریلی کشور از چابهار تا مازندران است که اعتبارات آن نیز پیش بینی وتامین خواهد شد و در حوزه آب و کشاورزی در اعتبار تکمیلی دیده شده تا در بازه 1401 تا1403 مشکل آب استان به طور کامل برطرف شود.

وی به موضوع پسماند نیز اشاره کرد و گفت: استان های شمالی از مشکلات پسماند رنج می برند و دولت احداث کارخانه های پسماند و زباله سوز را در نظر دارد و منابع مطلوبی برای آن دیده شده است که توزیع شهرستانی آن مشخص است. 

معاون رییس جمهور مدیریت زباله را مهم تر از پروژه های این حوزه دانست و تاکید کرد: چیزی که باید به آن توجه کرد موضوع مدیریت است که زباله را در مازندران به معضل تبدیل کرده است.   

مرتضوی تصریح کرد: تفکیک زباله  از مبدا باید در دستور کار همه مدیران قرار بگیرد. دولت بیشترین اعتبار پسماند را برای استان های شمالی در نظر گرفته است ولی متاسفانه مدیریت خوبی نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *