فرار مازندرانی‌ها از دُز سوم واکسن کرونا

؛دکتر اویس گفت: مازندران حدود ۲۵ درصد از میزان هدف گذاری واکسیناسیون دُز سوم فاصله دارد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در مازندران واجد شرایط دریافت دُز سوم واکسن کرونا هستند که هم اکنون ۴۵ درصد از این افراد به تزریق این دُز یادآور اقدام کردند که با این اعداد و ارقام به هیچ عنوان نمی‌توان به جنگ اومیکرون رفت.
اوگفت: برخلاف استقبال از دُز اول و دوم واکسن کرونا، مردم رغبت چندانی به دُز سوم کرونا نشان ندادند و در صورتی که در هفته‌های آینده میزان تزریق دُز سوم واکسن کرونا در مازندران به ۸۰ درصد نرسد، موج ششم کرونا می‌تواند همانند موج پنجم کرونا تمام بیمارستان‌های استان را درگیر و مملو از بیماران کرونایی کند.
دکتر اویس با توجه به افزایش بستری کودکان زیر ۱۲ سال بر واکسیناسیون این گروه سنی تاکید کرد و گفت: مازندران حدود ۱۱۱ هزار نفر کودک بین ۹ تا ۱۲ سال دارد که در حال حاضر تنها ۱۵ درصد این گروه واکسینه شدند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد:: بازگشت رنگ قرمز کرونایی به استان نتیجه واکسن گریزی و همچنین عادی انگاری است که در صورت ادامه این روند احتمال دارد مازندران یکپارچه قرمز شود و محدودیت‌های کرونایی نیز افزایش یابد.
در صورت بروز علائمی مانند تب، سردرد و تعریق شبانه، عطسه، سرفه و گلودرد، آبریزش بینی، خستگی و درد مفاصل و همچنین در برخی موارد تغییرات و عوارض پوستی جهت مشاوره موارد مرتبط با پیگیری درمان کرونا می‌توانید در طول شبانه روز با شماره ۳۴۴۰۷ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *