تقارب فرهنگی آمل و صنعا یمن عامل موفقیت در افزایش همکاری‌ بین دو کشور

سفیر دولت مردمی یمن در ایران، تقارب فرهنگی موجود بین یمن و شهر آمل را عامل موفقیت در افزایش همکاری‌های دوسویه ایران و یمن دانست.

به گزارش هراز نیوز از  دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت ا…آملی، ابراهیم محمد الدیلمی سفیر دولت مردمی یمن به‌منظور شرکت در همایش پیوند علمی فرهنگی ایران و یمن در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آملی حضور یافت.

سفیر دولت مردمی یمن در ایران علاوه بر بازدید از بخش‌های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی و آشنایی با امکانات و توانایی‌های این دانشگاه در جلسه مشترکی با حضور حامد برجسته رئیس این دانشگاه، علی جمالی نماینده دکتر بروجردی در امور بین‌الملل و حجت‌الاسلام محمد شفیعی مدیرکل حوزه بازرسی منطقه ۳ دانشگاه آزاد اسلامی، نمایندگان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران و معاونان دانشگاه حضور پیدا کرد.

در این جلسه جوانب تعامل علمی فرهنگی ایران و یمن و امکان برقرار تفاهم‌نامه‌های همکاری دوطرفه بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی و دانشگاه صعده یمن مورد بررسی قرار گرفت.

الدیلمی سفیر مردمی یمن در ایران تقارب فرهنگی موجود بین یمن و شهر آمل را عامل موفقیت در افزایش همکاری‌های دوسویه دانست و ابراز امیدواری کرد که با اخذ مجوزهای لازم از وزارت خارجه و وزرات علوم یمن این تعامل صورت پذیرد.

شفیعی مدیرکل نظارت، ارزیابی، بازرسی و رسیدگی به شکایات منطقه ۳ دانشگاه آزاد اسلامی هم در این جلسه با استناد به فرمایش مقام معظم رهبری درباره پیروزی جوانان یمن بیان کرد: «ملت یمن یک ملّت بزرگی است، ملت کهنی است، ملت دیرینی است؛ هزاران سال سابقه دارد. این ملت این ظرفیت را دارد، این توانایی را دارد که بنشیند برای خودش تکلیف دولت را معیّن بکند. البته کسانی سعی کردند خلأ قدرت ایجاد کنند، جنجال درست کنند، مسائلی را که در لیبی متأسفانه پیش آمده می‌خواستند همین اوضاع را در یمن [هم] به‌وجود بیاورند؛ خوشبختانه نتوانستند. جوان‌های مؤمن، علاقه‌مند و معتقدین به منهاج امیرالمؤمنین (علیه الصّلاة و السّلام) توانستند بایستند در مقابل اینها؛ شیعه و سنّی و شافعی و زیدی و حنفی و همه جورشان ایستاده‌اند در مقابل هجمه دشمن و ان‌شاءالله پیروز خواهند شد و پیروزی متعلق به ملت‌ها است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *