حکم جالب یک قاضی برای متهمی در کردستان/ ارائه ۱۶۰ ساعت خدمات عمومی در مرکز نگهداری سالمندان

  •  
حکم جالب یک قاضی برای متهمی در کردستان/ ارائه 160 ساعت خدمات عمومی در مرکز نگهداری سالمندان

– قاضی کردستانی برای متهمی که موادمخدر نگهداری کرده بود، حکم جالبی صادر کرد.

به گزارش  هرازنیوز از  تسنیم از سنندج، رأی صادره از شعبه 108 دادگاه کیفری دو شهرستان سنندج به تصدی قاضی «حاتم وکیلی»، که متضمن مبانی و شاخص‌های رأی برتر بوده، به عنوان رای برتر کشوری در حوزه «محاکم ویژه اطفال و نوجوانان» انتخاب شده است.

 حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی، رئیس‌کل دادگستری استان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: یکی از اقدامات در نظر گرفته شده در پایان هر سال، ارزیابی تاثیرگذاری اقدامات صورت گرفته در اجرای برنامه «عملیاتی کردن راهنمای فنی و شیوه‌نامه اجرایی ارائه خدمات مشاوره در دادگاه اطفال و نوجوانان» از طریق بررسی آراء صادره از سوی دادگاه‌های اطفال و نوجوانان در استان‌ها است.

بیشتر بخوانید

وی افزود: در همین راستا، براساس بررسی دبیرخانه شورای ملی مشورتی دادگاه اطفال و نوجوانان و ارزیابی آراء دریافت شده از استان‌ها، رأی صادره از شعبۀ 108 دادگاه کیفری دو شهرستان سنندج به تصدی قاضی «حاتم وکیلی»، که واجد همه شاخص‌های یک رأی متناسب با وضعیت متهم و قربانی طفل و نوجوان بوده، به عنوان رای برتر کشوری در حوزۀ «محاکم ویژۀ اطفال و نوجوانان» انتخاب شده است.

رئیس‌کل دادگستری استان کردستان گفت: قاضی وکیلی، در پرونده نوجوان 17 ساله سنندجی که متهم به نگهداری مواد مخدر از نوع گراس به میزان 50 گرم بوده است، وی را به 160ساعت خدمات عمومی رایگان به صورت 4 ساعت در طول روز در مرکز نگهداری سالمندان وابسته به اداره بهزیستی شهرستان سنندج به عنوان مجازات جایگزین حبس، محکوم کرده است.

حسینی بیان کرد: براساس نامه معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، این اقدام به نحو مقتضی در سوابق خدمتی نامبرده منعکس و از وی قدردانی شایسته به عمل می‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.