عملیات نجات کوهنوردان در ارتفاع ۴۷۰۰ متری ضلع جنوبی ارتفاعات قله دماوند

مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران از تلاش ۱۱ ساعته نجاتگران برای نجات کوهنوردان در ارتفاع ۴۷۰۰ متری ضلع جنوبی قله دماوند خبر داد.
به گزارش هرازنیوز ،  دکترغلامعلی فخاری با اعلام این خبر افزود: در پی اطلاع رسانی مرکز ۱۱۲ هلال احمر مبنی بر حادثه دیدن دو کوهنورد خانم و آقا در ارتفاع ۴۷۰۰ متری قله دماوند بلافاصله تیم امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان آمل مستقر در پایگاه امدادی رینه به منطقه اعلام شده اعزام شد.
وی با اشاره به اینکه این تماس در ساعت ۲۲ شب گذشته انجام شد؛ گفت: بلافاصله پس از اطلاع از این حادثه نجاتگران این جمعیت مستقر در بارگاه سوم به منطقه اعزام شدند.
دکترفخاری در همین زمینه ادامه داد: بلافاصله دو تیم امدادی از پایگاه امداد و کوهستان رینه و یک تیم از شعبه آمل جهت حمایت و پشتیبانی امدادرسانی اعزام شدند.
وی با اشاره به سقوط ۵۰۰ متری کوهنورد خانم از یخچال آسپرین افزود: پس از دسترسی به کوهنوردان، مصدومین به بارگاه سوم ضلع جنوبی انتقال داده شدند.
وی با اشاره به لزوم انتقال مصدومین با بالگرد گفت: با هماهنگی سازمان امداد و نجات کشور یک دستگاه بالگرد امداد هوایی پس از فرود در بارگاه سوم ضلع جنوبی، نجاتگران نسبت به انتقال مصدومان حادثه به داخل بالگرد و انتقال به شهر رینه و تحویل اورژانس ۱۱۵ آمل اقدام کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.