زندانی بلاتکلیف در مازندران نداریم

زندانی بلاتکلیف در مازندران نداریم

 رییس کل دادگستری استان مازندران با بیان اینکه زندانی بلاتکلیف در استان نداریم بر کاهش جمعیت کیفری تاکید کرد.

محمدصادق اکبری در حاشیه بازدید از زندان مرکزی ساری اظهارکرد: سیاست های جدید دستگاه قضایی در خصوص غربالگری زندانیان فرصتی برای مددجویان است تا با عبرت از گذشته خود، در مسیر جدیدی از زندگی قرار بگیرند و بازدیدهای سرزده نیز در راستای اجرای سیاست ها و برنامه های دستگاه قضایی در دوره تحول مبنی بر کاهش جمعیت کیفری انجام می شود.

وی بابیان اینکه خوشبختانه در استان مازندران زندانی بلاتکلیف نداریم، افزود: هدف اصلی دستگاه قضایی استان، کاهش جمعیت کیفری است که باید روسای دادگستری ها و دادستان های سراسراستان،آن را دردستورکار قرار داده  و حتی الامکان در چارچوب موازین قانونی از مجازات های جایگزین حبس استفاده کنند.

رییس کل دادگستری استان مازندران در ادامه صحبت‌های خود به موضوع اقدامات و برنامه های این استان در خصوص غربالگری زندان‌های استان و کاهش تعداد زندانیان اشاره کرد و از روسای حوزه‌ها خواست با نهایت تلاش نسبت به غربالگری زندانیان اقدامات لازم را معمول نمایند .

اکبری در ادامه این دیدار تصریح کرد: فضای زندان باید به گونه ای باشد که مددجو را نه در مسیر اشتباه بلکه در یک مسیر درست و اصلاح قرار دهد و ایجادچنین فضایی تنها با سرلوحه قرار دادن سیاست های بازپروری قابل اجرا است.

وی  در ادامه افزود: ایجاد بستر مناسب برای فعالیت های فرهنگی و ارزشی و حمایت و تشویق زندانیان سبب می شود تا علاوه بر تزکیه نفس و تعالی روح، استعداد مددجویان در راه درست و مثبت متمرکز و به کار گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی دادگستری مازندران، رییس کل دادگستری استان در این دیدار ضمن دیدار با حضور هیئت همراه ضمن گفت و گوی چهره به چهره با زندانیان دستورات لازم جهت رفع مشکلات زندانیان  تا حصول نتیجه صادر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.