یوسفیان‌ملا:
ضرورت ساماندهی مسافران شهرهای شمالی در شرایط کرونایی/ مسئولان مانع بحرانی شدن مناطق سفید کرونا شوند
نماینده مردم آمل در مجلس دهم، با بیان اینکه مسئولان مانع بحرانی شدن مناطق سفید کرونا شوند، گفت: در صورت افزایش مسافرت‌ها به استان مازندران، مسافران قبل از ورود به شهرهای شمال کشور، غربالگری شوند.

عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو باخانه ملت، در رابطه با افزایش سفرها به شهرهای شمالی کشور و احتمال شیوع گسترده کرونا در این مناطق، گفت: اکثر افرادی که به شهرهای شمالی سفر می‌کنند، خانه و ویلا دارند و به نوعی به خانه دومشان سفر می‌کنند، بنابراین نمی‌توانیم مانع رفتن مردم به خانه‌هایشان شویم. اما می‌توانیم از آنها درخواست کنیم در شرایط کرونایی به منظور کاهش شیوع بیماری از سفرهای غیر ضروری به خصوص افرادی که محلی را برای اسکان ندارند، خودداری کنند.

ضرورت ساماندهی مسافران شهرهای شمالی در شرایط کرونایی

نماینده مردم آمل در مجلس دهم با اشاره به ضرورت ساماندهی مسافران شهرهای شمالی در شرایط کرونایی، افزود: مسئولان و متولیان سلامت مردم باید تمام تلاش خود را برای کاهش شیوع بیماری کرونا در استان‌های شمالی انجام دهند. اما بخش عمده مهار و کنترل کرونا به مردم مربوط می‌شود و این مهم بدون همراهی و همکاری آنها محقق نخواهد شد.

وی، با تاکید بر اینکه در صورت عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و افزایش مسافرت ها به استان مازندران، احتمال افزایش و سیر صعودی این بیماری در این استان را شاهد خواهیم بود، افزود: ستاد ملی مبارزه با کرونا همواره از مردم خواسته تا از سفرهای غیرضروری به شهرهای شمالی کشور خودداری کنند و انصافا هم مردم در این مدت همراهی و همکاری کردند. اگر بخواهیم مجدداً مانع تردد میان استان‌ها شویم با مشکلات مشابه ماه‌های قبل رو برو خواهیم شد. از این رو بنده هم سیاست‌های فعلی ستاد ملی مبارزه با کرونا را قبول دارم و معتقدم با شیوه‌های فعلی و درخواست همراهی از مردم، بهتر می‌توانیم با کرونا مقابله کنیم .

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس دهم، با بیان اینکه مسئولان با اجرای طرح‌های مختلف مانع بحرانی شدن مناطق سفید شوند، اظهار کرد: اگر سفرهای مردم در تابستان همانند سال‌های گذشته باشد، باید مسافران را قبل ورود به شهرهای شمالی غربالگری کنیم. مردم باید بداند که خطر کرونا به صورت کامل رفع نشده و احتمال شیوع مجدد آن وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *