سرپرست دانشگاه مازندران عنوان کرد :
تربیت نیروی خلاق، کارآمد و متخصص و تحویل مدیر توانمند به جامعه از مسئولیتهای مهم دانشگاه است .به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، اولین همایش ملی فرهنگ، زبان و زیست بوم مازندران با حضور مسئولان دانشگاهی، شهرستان و استان در سالن اجتماعات دانشکده علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه مازندران برگزار شد.دکتر یحیی طالبی رستمی سرپرست دانشگاه مازندران در این همایش، با بیان اینکه امیدوارم تا شرکت کنندگان در این همایش، با ارایه مقاله های کاربردی بتوانند دستاوردهای خود را به دیگران ارایه کنند و این محیط، فضای مناسبی جهت تبادل نظر باشد، گفت: دانشگاه مازندران بالغ بر 12هزار دانشجو و 385 عضو هیات علمی را در خود جای داده است و به عنوان دانشگاه معین در مازندران، از قابلیت های خوبی برخوردار است که باید از این توانایی ها در جهت حل مشکل و چالش های سطح استان نهایت استفاده را ببریم.

دکتر طالبی با تاکید بر این که مسئولیت دانشگاه در قبال جامعه را می توان به دو بخش تقسیم کرد، ادامه داد: بخش اول این است که دانشگاه مسئول تربیت نیروی خلاق، کارآمد و متخصص و تحویل مدیر توامند به جامعه خواهد بود و بخش دوم، نحوه ارتباط دانشگاه با جامعه است. شاکله این کار در جهت ارتباط صحیح با جامعه، به سه ضلع یک مثلث وابسته خواهد بود. ضلع اول دانشگاه، ضلع دوم، صنعت و ضلع سوم دستگاه اجرایی دولتی.

سرپرست دانشگاه مازندران در ادامه با بیان این که قطعا دانشگاه مازندران می تواند در زمینه های متفاوت از جمله گردشگری، زیست محیطی و فرهنگ و زبان فارسی به منطقه، استان و کشور کمک های زیادی داشته باشد، خاطرنشان کرد: دانشگاه می تواند این توانمندی ها را در جامعه بروز و نشان دهد. مطمئنا ما با همکاری دستگاه های اجرایی می توانیم کمک های خوبی به جامعه داشته باشیم .

دکتر طالبی در پایان اظهار امیدواری کرد که این همایش، فرصت مناسبی باشد برای تبادل مسایل علمی و فرهنگی زبان استان مازندران و به فضل الهی، خروجی این همایش، کمک حال چالش های استان و دانشگاه مازندران باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *