رئیس کل دادگستری مازندران با اشاره به اینکه جلوی تغییر کاربری بیش از ۹۸ هکتار از اراضی ملی استان گرفته شد گفت: بیش از ۱۷۲ هکتار از اراضی ملی مازندران به بیت المال بازگشت.

به گزارش هرازنیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری کل مازندران، حجت‌الاسلام محمد علی تقوی فرد اظهار داشت: در این باره 607 فقره پرونده تشکیل شد که از این تعداد 44 پرونده مربوط به اجرای احکام قضایی، 547 پرونده مربوط به تبصره ذیل ماده 55 و 16 پرونده مربوط به اراضی ساحلی بوده است.

وی با اشاره به قطع بیش از 50 هزار اصله درخت، درختچه و نهال در استان، افزود: در این حوزه 586 نفر در راستای مبارزه با قاچاق چوب دستگیر شده و 595 دستگاه خودرو توقیف شد.

تقوی فرد در ادامه با اشاره به عملکرد مدیریت امور اراضی مازندران، تصریح کرد: در 9 ماه ابتدای امسال 345 پرونده در این حوزه در محاکم قضایی استان مطرح شد که بیش از 58 هکتار از اراضی استان مازندران را شامل می‌شود.

این مقام قضایی به تشکیل دو هزار و 599 مورد پرونده در راستای جلوگیری از تغییر کاربری غیرمجاز نیز اشاره کرد و گفت: در سال جاری از تغییر کاربری بیش از 98 هکتار از اراضی ملی استان جلوگیری شد.

تقوی فرد همچنین عوارض وصول شده برای مجوزهای تغییر کاربری در استان را بیش از 36 میلیارد ریال برشمرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *