جزییات خبر غافلگیرکننده روحانی برای مردم تبریز– رییس جمهوری کشورمان در سخنرانی امروز خود در اجتماع دهها هزار نفری مردم در ورزشگاه تختی تبریز با اعلام یک خبر حاضران را غافلگیر کرد؛ خبری که همه مردم علاقه مند به دانستن جزییات آن بودند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن روحانی امروز سه شنبه در سخنرانی خود در پاسخ به درخواست امام جمعه تبریز برای ایجاد مرکز پیوند کبد در این کلان شهر به دلیل نیاز مبرم منطقه شمال غرب اعلام کرد که این مرکز در تبریز ایجاد و نخستین پیوند در آن همین امروز انجام شد.
اعلام این خبر که موجی از خوشحالی در میان حاضران و تشویق آنان را سبب شد، بازتاب گسترده ای در فضای مجازی و میان افکار عمومی داشت و همه درباره جزییات این خبر خوشحال کننده از هم می پرسیدند.
خبرنگار ایرنا برای آگاهی از جزییات خبر غافلگیرکننده رییس دولت تدبیر و امید، به سراغ مسئول هماهنگ کننده پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی تبریز رفت و او در این باره گفت: امروز برای نخستین بار پیوند کبد در شمالغرب کشور در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز انجام شد.
سعید شفاعت خسرو شاهی افزود: این پیوند از ‘نیلوفر بیگی یام’، دختر 19 ساله ساکن آذربایجان شرقی، که دچار مرگ مغزی شده بود، به بیمار مرد 49 ساله اهل زنجان انجام شد.
وی ادامه داد: این دختر 19 ساله بر اثر تصادف در بیمارستان بستری بود و به دلیل مرگ مغزی و با رضایت خانواده، 2 کلیه اش نیز به یک دختر 12 ساله و مرد 36ساله نیازمند کلیه در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز پیوند زده شد.
خسروشاهی اظهار کرد: قلب این بیمار نیز برای پیوند دریچه و عروق قلبی به بیماران نیازمند دیگر به تهران انتقال یافت.
حجت الاسلام حسن روحانی، رییس جمهوری کشورمان صبح امروز سه شنبه در راستای دومین دور سفرهای استانی و برای شرکت در آیین رسمی افتتاح رویداد بین المللی ‘تبریز 2018’ وارد این شهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *