تلفات سنگین داعش در بیابان سوریه/بازگشت امنیت به جاده «دیرالزور-تدمر»+نقشه

ارتش سوریه

منابع سوری از پاکسازی مجدد دو شهرک الشولا و کباجب از لوث تروریست‌های داعشی و بازگشت کامل امنیت به جاده دیرالزور-تدمر و هلاکت ده‌ها تکفیری خبر دادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دیرالزور، یک منبع میدانی تاکید کرد نیروهای ارتش سوریه و همپیمانانش توانستند کنترل تمام جاده دیرالزور به السخنه را به دست بگیرند و امنیت آن را به طور کامل پس از به هم پیوستن نیروهای پیشرو از سمت السخنه با نیروهای پیشرو از سمت دیرالزور برقرار کنند.

نیروهای ارتش و همپیمانان توانستند شهرک‌های «الشولا و کباجب» در جنوب شهر دیرالزور را بار دیگر از اشغال تروریست‌های داعشی آزاد کنند و وضعیت را به پیش از حمله داعش به جاده مواصلاتی دیرالزور-دمشق برگردانند که از شهر السخنه عبور می‌کند.

این منبع میدانی که با خبرنگار تسنیم گفت‌وگو می‌کرد، افزود این درگیری‌ها به هلاکت شمار زیادی از تروریست‌های داعشی منجر شد به طوری که اجساد تکفیری‌ها محورهای درگیری را پر کرده است.

گروه تروریستی داعش دست به شدیدترین و گسترده‌ترین حمله خود در بیابان سوریه بین مناطق الشولا و کباجب زده بود تا به زعم خود ارتش سوریه و  همپیمانانش را از پیشروی در شرق رود فرات منصرف کند.

نیروهای ارتش سوریه همچنین تلاش تروریست‌های داعشی برای حمله به برخی مواضع نظامی در منطقه الثردات در جاده المیادین به  دیرالزور را ناکام گذاشتند و ده‌ها نفر از آنها را به هلاکت رساندندف سه خودروی بمب‌گذاری تکفیری‌ها هم منهدم شد.

خبر دیگر اینکه گروه‌های مسلح کردی موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه که از حمایت گسترده و آشکار آمریکا برخوردار هستند، از سیطره خود بر میادین نفتی الجفره در حومه شمال شرقی دیرالزور پس از عقب‌نشینی تروریست‌های داعشی خبر دادند.

این در حالی است که در حمله جنگنده‌های آمریکایی به روستای الصبحه در حومه شمال شرقی دیرالزور، بیش از 10 غیرنظامی کشته و یا زخمی شدند.

در شمال سوریه هم نیروهای ارتش سوریه  و متحدانشان توانستند شهرک «سوحا» در جنوب حومه شرقی حماه را پس از درگیری‌های شدید با تروریست‌های داعشی بازپس بگیرند و از لوث آنها پاکسازی کنند.

روز گذشته نیز شهرک حماده عمر در جنوب شهرک عقیربات در حومه شرقی السلمیه از اشغال داعش آزاد شده بود.

در حومه شرقی حمص هم، نیروهای ارتش و متحدان آنها حمله گروه تروریستی داعش به ایستگاه سوم در جنوب السخنه و منطقه حمیمیه را دفع کردند که در نتیجه آن ده‌ها داعشی به هلاکت رسیدند.

تروریست‌های داعشی همچنان به حملات خود در محور جنوبی شهر  السخنه به سمت تپه‌ها و میادین نفت اطراف آن در سایه درگیری‌های شدید و همچنین حملات جنگنده‌های روسی و سوری به مواضع آنها ادامه می‌دهند.

خبر دیگر اینکه یک مرکز رسانه‌ای وابسته به معارضان سوری از هلاکت دست‌کم 168 تروریست از باندهای تروریستی هیئه تحریرالشام(جبهه النصره) و الحزب الترکستانی و دیگر گروه‌های همپیمان آنها در حملات جنگنده‌های سوری و روسی به مواضع آنها در حومه شمالی حماه و حومه ادلب طی 11 روز اخیر خبر داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *