هراز نیوز : فردی که 2سال پیش اقدام به شکار یک قلاده خرس در جنگل های اطراف روستاهای نیرس و بسطام بخش کجور مازندران کرده بود، پس از انتشار تصویر او در شبکه های اجتماعی و کانال تلگرامی، شناسایی شد.

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست نوشهر روز یکشنبه در این باره به  ایرنا گفت : این فرد متخلف 2ماه پیش تصویر خود را به همراه خرس شکار شده در یکی از کانال های تلگرامی انتشار داد.
کامبیز محسن سلطانی افزود : از آن زمان تاکنون پس از بررسی و تحقیقات فراوان این فرد شناسایی و پرونده او برای پی گیری حقوقی به دادگاه ارسال شده است.
وی اظهار داشت : براساس احضاریه ای که به تازگی از سوی دادگاه به این نهاد فرستاده شد ، قرار است پرونده این فرد متخلف در خرداد ماه سال 96 در دادگاه نوشهر رسیدگی شود.
بخش تاریخی و کوهستانی کجورنوشهر با برخورداری از موقعیت های ممتاز طبیعی مانند آب و هوای معتدل ، جنگل ، کوه ، دامنه ، چشمه سارها ، رودخانه ها و نیز قلل به هم تنیده البرز شرایط خوبی برای زیستگاه جانوران وحشی و حیوانات حمایت شده ای نظیر پلنگ ، شوکا ، مرال ، خرس قهوه ای ، بزکوهی ، مرال ، خوک ، گوزن ، کل بز، آهو و انواع پرندگان دارد که متاسفانه ازدیرباز تاکنون این حیوانات بی دفاع بیرحمانه از سوی عده ای از شکارچیان متخلف و سودجو کشته می شوند.
لشکنار ، اجو، منجیر ، پول ، کلیک ، صلاح الدین کلا و دشت نظیر مناطقی از شهرستان نوشهر هستند که از محیط بانی برخوردارند.
بخش کجور با جمعیتی دست کم 12 هزار نفر درقالب 64 روستا و 2شهر در فاصله حدود 75 کیلومتری جنوب شرقی نوشهر واقع است.
شهرستان نوشهر با داشتن حدود 220 هزار هکتار منطقه حفاظت شده البرز مرکزی و برخورداری از گونه های حیات وحش نظیر مرال ، شوکا ، کل بز ، خرس قهوه ای ، پلنگ ، قرقاول ، کبک دریایی و معمولی در غرب مازندران واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *