مجاهدین خلق ( منافقین) حالا به یک فرقه تبدیل شده و پنهان نگاه داشتن خبر وضعیت جسمی یا مرگ مسعود رجوی در این سال ها گواه دیگری بر همین واقعیت است.

عصر ایران- اشاره اخیر شاهزاده سعودی به مسعود رجوی سرکرده گروه منافقین (مجاهدین خلق) با عنوان و ذکر کلمه «مرحوم» این احتمال و حدس را که او دیگر زنده نیست تقویت کرده است.

امیر ترکی الفیصل رییس سابق  استخبارات با دستگاه امنیتی سعودی دو بار تعبیر مرحوم یا فقید را درباره مسعود رجوی به کار برد هر چند که مترجم کنفرانس از برگردان واژه «مرحوم» خودداری کرده است.

بر پایه گزارش پرس‌تی‌وی این کنفرانس روز شنبه در پاریس برگزار شد و شبکه تلویزیونی العربیه عربستان نیز آن را پوشش خبری می داد.

در این فیلم دیده می شود که ترکی الفیصل مریم رجوی را خطاب قرار می دهد و از واژه «مرحوم» درباره مسعود رجوی استفاده می کند.

با این سخنان احتمال مرگ مسعود رجوی قوت گرفته و می توان گفت او مرده است.در واقع سال هاست که مرده است.

پیش تر نیز این شایعه درگرفته بود که سرکرده منافقین زنده نیست و فیلم هایی که تلویزیون این سازمان از او پخش می کند یا مربوط به گذشته است یا تصویری نشان نمی دهند و فقط صداست.

در این سال ها این احتمال هم شنیده می شد که او در جریان بمباران های آمریکا و بریتانیا علیه حکومت صدام حسین در نوروز 1382 دچار صدمه جدی جسمی و حتی معلول شده است. بر این پایه می توان چند نکته را مطرح کرد:

-روابط درون سازمانی در این گروه چنان استالینیستی است که 13 سال است مهم ترین موضوع خود را مکتوم و مخفی نگاه داشته یا در قبال آن اطلاعات دروغ می دهند.

– مریم رجوی به جز سرکردگی این گروه همسر مسعود رجوی و مطلع ترین فرد در این باره است. اما او نیز در این همه سال از پاسخ و توضیح در قبال زنده بودن یا مرگ سرکرده و همسرش خودداری ورزیده و در عین حال مدعی کشف حقیقت برای مردم ایران هم هست!

– اختفای خبر مرگ مسعود رجوی طی این سال ها یا سکوت این سازمان در قبال طرح علنی این موضوع از جانب موتلف جدید خود (سعودی ها) نشانه دیگری بر این است که سازمانی که 50 سال قبل با آرزوهای جوانانی که در نیت خیر بنیان گذاران آن کمتر تردید می شود اکنون به این نقطه رسیده و به یک فرقه تبدیل شده و از سرکرده خود چنان بتی ساخته اند که نمی توانند بشکنند.

مجاهدین خلق حالا به یک فرقه تبدیل شده و پنهان نگاه داشتن خبر وضعیت جسمی یا مرگ مسعود رجوی در این سال ها گواه دیگری بر همین واقعیت است.

این گفتار نمی خواهد به مراحل مختلف حیات این گروه از تأسیس در دوران مباره با رژیم شاه تا تغییر ایدیولوژیک در سال 1354 و انحرافی که جان اعضای ارشدی چون شریف واقفی و صمدیه لباف و لبافی نژاد را گرفت و مرحله بعد که تا پیروزی انقلاب اسلامی است و نیز از این مقطع تا شورش مسلحانه در 30 خرداد 1360 تا انتقال به عراق و مسایل پادگان اشرف بپردازد که حکایت مفصلی است و خون های بسیار در آن ریخته شده و کاربران را می توان به دو ماهنامه راهبردی «چشم انداز ایران» و خصوصا مصاحبه های « سعید شاهوندی» عضو سابق ارجاع داد که واقعیت های بسیاری را درباره سازمان متبوع پیشین خود بازگفته است.

این خبر اما تنها نشانه ای دیگر است بر این که سازمانی که روزی به عنوان «مجاهدین خلق» فعالیت می کرد و دهه هاست با عنوان «منافقین» شناخته می شود اکنون «فرقه رجوی» است منتها رجوی یی که به گفته مقام سابق استخبارات دیگر وجود خارجی ندارد.

اکنون مریم رجوی بیش از هر زمان دیگری با این پرسش رو به روست که چرا از پاسخ به این پرسش می پرهیزد؟ آیا معتقدند رییس فرقه هیچ گاه نمی میرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *