مشاور عالی سازمان سنجش از ثبت‌نام 761 هزار و 116 داوطلب در آزمون ارشد ناپیوسته 95 خبر داد.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: آزمون ورودی دوره‌های ارشد ناپبیوسته 95 برای پذیرش دانشجو در 143 کد رشته امتحانی و در 6 گروه آزمایشی برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: ثبت‌نام برای شرکت در 136 کد رشته امتحانی در آذرماه 94 از طریق پایگاه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org انجام شده و برای 7 رشته امتحانی دیگر نیز به طور جداگانه توسط دستگاه‌های اجرایی زیربط و با هماهنگی سازمان سنجش انجام می‌شود.
مشاور عالی سازمان سنجش بیان کرد: 761 هزار و 113 داوطلب در این آزمون ثبت‌نام کردند که این آمار نسبت به سال گذشته رشد نزولی داشته است، همچنین از این تعداد 481 هزار نفر زن و 388 هزار و 635 نفر مرد هستند.
توکلی اظهار داشت: از تعداد 761 هزار و 116 داوطلب، 61 هزار و 503 نفر علاقمندی خود را برای شرکت در کد رشته امتحانی دوم اعلام کرده اند.
وی با اشاره به اینکه دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون از سوی داوطلبان الزامی است، افزود: برای داوطلبانی که علاوه بر کد رشته امتحانی اول علاقمندی خود را برای شرکت در کد رشته امتحانی دوم اعلام کرده‌اند 2 کارت جداگانه صادر شده است.
مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت: کارت و برگه راهنمای شرکت در آزمون از روز دوشنبه 13 اردیبهشت ماه بر روی سامانه سازمان سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبان از تاریخ 15 اردیبهشت می‌توانند نسبت به دریافت آن اقدام کنند.
توکلی تصریح کرد: آزمون ورودی ارشد ناپیوسته 95، همچنین اولین مرحله بیست و یکمین المپیاد علمی دانشجویی روز پنج‌شنبه و جمعه 16 و 17 اردیبهشت در 66 شهرستان و 148 حوزه امتحانی در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود.
وی یادآور شد: نتایج اولیه این آزمون در نیمه دوم خرداد 95 منتشر می شود، همچنین اطلاعیه معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت کد رشته‌ محل‌های بورسیه، تاریخ و زمان آزمون مرحله دوم اول تیر ماه اعلام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *