هراز نیوز: محمد عباسي وزير سابق تعاون و وزير پيشنهادي ورزش و جوانان در جلسه روز گذشته جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي كه در محل دفتر اين جمعيت براي بررسي برنامه‌هاي وزراي پيشنهادي دولت براي وزارت نفت و 3 وزارتخانه جديد تشكيل شد در سخناني با بيان اينكه يكي از موارد مهم در نظام جمهوري اسلامي ايران مطابق آموزه هاي ديني اين است كه خود به دنبال جايگاهي نباشيم، اظهار داشت: در فاصله بعد از انقلاب كه مناصب متعددي داشتيم كه هيچگاه در پي جايي نبوده‌ايم و همواره تلاش داشته‌ايم كه سربازي براي خدمتگزاري در نظام اسلامي باشيم.

به گزارش فارس، وي با اشاره به حديثي مبني بر اينكه كسي كه براي جايگاه و پستي كوشش مي‌كند ملعون است، گفت: انسان خيلي كاستي‌ها را مي‌بيند و موظف است تلاش كند و خدمتي را براي ملت انجام دهد.

وزير پيشنهادي ورزش و جوانان با بيان اينكه افتخار مي‌كنم در جمهوري اسلامي ايران مسئول باشم، بيان داشت: زماني كه وزارت تعاون مطرح شد اين توان را در خود نديدم كه وزارت تعاون را بپذيرم براي آنكه سابقه كاري من آموزشي و فرهنگي بود، وقتي در دولت نهم خدمت احمدي‌نژاد براي تشكيل كابينه اول رفته بوديم در آن ديدار براي اولين بار وزارت تعاوني بنده مطرح شد كه من از آن مطلع نبودم و خطاب به ايشان گفتم، درست است كه چندين سال آنجا بوده‌ام ولي در اين پست نباشم بهتر است.

وي افزود: در آن ديدار احمدي‌نژاد گفت كه اشتغال براي دولت مهم است و تصميم جدي در اين حوزه وجود دارد كه با رهبر معظم انقلاب نيز مطرح شده و من نيز گفتم اگر اينطور باشد قبول مي‌كنم.

عباسي با اشاره به دلايل پذيرش وزارت ورزش و جوانان گفت: تاكنون از بسترهاي جذاب ورزش به نفع آرمان‌هاي نظام استفاده نشده است.

وي اضافه كرد: در سال‌هاي اول انقلاب اسلامي خيلي‌ها به دنبال سهم در دولت بودند و توده‌اي‌ها نيز در اين بين خواهان 5 وزارتخانه بودند، بعد از اينكه جواب نه شنيدند گفتند فقط سازمان تربيت بدني را به ما بدهيد براي اينكه اين بخش را درك كرده و مي‌شناختند كه داراي چه پتانسيلي عظيمي است.

وزير پيشنهادي ورزش و جوانان با بيان اينكه دانشگاه، هنر و ورزش در جمهوري اسلامي ايران خيلي خوب متبلور نشده است، گفت:‌ اين نگراني وجود دارد كه نظام هزينه‌‌ها را بكند ولي آنچه را كه مي‌خواهد نتواند برداشت كند.

وي با اشاره به اين بيان رهبري كه “تا تفكري با هنر عجين نشود، ماندگار نخواهد بود ” اظهار داشت: نگراني ما اين است كه نگاه سكولار در هنر، ورزش و دانشگاه لانه داشته باشد.

عباسي با تاكيد بر اينكه در حوزه تربيت بدني كاري مي‌كنيم كه نگاه آرماني در عرصه‌هاي مختلف اتفاق بيفتد، تصريح كرد: اكنون 13 هزار ميليارد تومان به بخش درمان اختصاص مي‌يابد درحالي كه سهم بخش ورزش هزار ميليارد تومان است، هرچند در اولويت ورزش قهرماني و ورزش همگاني بين تصميم‌گيران اختلاف وجود دارد ولي در رابطه با سلامت، ورزش همگاني اصل است.

وي با بيان اينكه نسل جوان ايران اسلامي با كل دنيا فرق مي‌كند، گفت: وزارت ورزش و جوانان نيازمند كسي است كه بستر ذهني‌اش قوي باشد و با بخش جوانان آشنا باشد.

وزير پيشنهادي ورزش و جوانان با اشاره به اينكه در دو سال باقيمانده از دولت دهم، اولويت مهم ساختار ورزش و جوانان است، گفت: در طي دو سال كسي شق‌القمر نمي‌كند.

در ادامه اين جلسه اعضاي جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي به نقد و بررسي برنامه‌هاي عباسي پرداختند.

عباسي در رابطه با مسئله‌اي كه پيرامون كميته المپيك مطرح شده بود با بيان اينكه اول از همه موضوع كميته المپيك را حل كرده‌ايم، گفت: اگر اركان سازمان ورزش كشور زنجيروار نباشد، كاري شكل نمي‌گيرد.

وي ادامه داد: در رابطه با بحث دانشجويان تربيت بدني نيز امروز با وزير علوم جلسه داشتيم كه در رابطه با ارتقاي تربيت بدني مسائلي مطرح شد.

وزير پيشنهادي ورزش و جوانان در رابطه با برنامه خود پيرامون ورزش بانوان گفت: بر اساس فرمايشات مقام معظم رهبري، فلسفه ورزش، سلامت جسمي و روحي است و با حفظ شعائر ديني و ارزش‌ها تلاش مي‌كنيم بانوان نيز از اين فرصت‌ها بهره‌مند شوند.

وي ادامه داد: نظر حاكميت بايد در اين مسائل مهم باشد، وقتي مي‌خواهيم سلامت جمعي افراد را تضمين كنيم نبايد تخريب اخلاقي كنيم؛ تنها كشوري كه در دنيا با داشتن حجاب اسلامي در ميادين ظاهر مي‌شود جمهوري اسلامي ايران است.

عباسي درباره حضور بانوان در ورزشگاه‌ها نيز با اشاره به اينكه اين امر در كشور ما مرسوم نيست، گفت: چنين امري بايد با نظر رهبري مطابقت داشته باشد.

وزير پيشنهادي ورزش و جوانان در پاسخ به سئوالي درباره تحميل سجادي به وي پس از حضور در وزارت ورزش و جوانان گفت: با سجادي آشنايي قبلي ندارم و معيارهايي را براي همكاري دارم كه اگر وي با آن معيارها تطبيق پيدا كرد همكاري خواهيم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *