هراز نیوز : جواد حیدری- حجت الاسلام تقوی فرد  رییس دادگستری استان مازندران به همراه دادستان شهرستان آمل ، مدیر کل محیط زیست استان مازندران ،رئیس شورای شهر و شهردار آمل و جمعی از خبرنگاران  از سایت جدید زباله در منطقه بلده بازدید کرد  .

رییس دادگستری استان مازندران درپاسخ به سوال خبرنگار هراز که پرسیده  بود نماینده محترم مردم نور و محمود اباد اجازه  احداث  سایت زباله در این زمین را نمی دهد عنوان داشت : به نظر بنده اقای نماینده محترم توجیه نیستند و باید کارشناسان بیایند و با نظریه کارشناسانه اقای نماینده را توجیه کرد و همگی باید به یک نظر منطقی تن دهیم و زود پیش داوری نکنیم .

حجت الاسلام تقوی فرد با بیان اینکه اگر از نظر کارشناسان ایجاد سایت زباله در این مکان مشکلی داشته باشد به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد ، گفت : ایجاد سایت زباله به نفع مردم چند شهر  مازندران است و اینکه  حرف اشخاصی که  می گویند ما اجازه ساخت سایت زباله را در این مکان نمی دهیم برای مان ملاک نیست و اگر کارشاسان تایید کنند که این مکان مناسبت است ما قطعا کمک خواهیم کرد که سایت زباله در این مکان راه اندازی شود و تا اخر پای کار هستیم .

IMG_8870

وی ادامه داد : اگر همه مسئولین هماهنگ بشوند بطوری که به محیط زیست لطمه وارد نشود خیلی خوب است .

این مسوول تصریح کرد: شهرداری آمل بعد از نظریه مثبت کارشناسان ابتدا دستگاه زباله سوز را در این مکان نصب و راه اندازی کند وبعد از ان زباله را به این منطقه منتقل کنند .

IMG_8863

رییس دادگستری استان مازندران همچنین اذعان داشت: زمین مورد نظر 50 هکتار است و دور ان تپه های طبیعی می باشد و  ایجاد سایت زباله مزاحمتی هم برای اهالی منطقه ندارد و راه دسترسی آن هم مناسب می باشد و این زمین می تواند مشکلات چندین شهر مازندران را برای همیشه از منظر زباله حل کند .

IMG_8872

حجت الاسلام تقوی فرد همچنین از نظر مساعد محیط زیست در مورد سایت زباله بلده خبر داد و تاکید کرد :کارشناسان محیط زیست هم جای جدید را جای مناسبی برای احداث کارخانه زباله سوز اعلام کرده اند

حجت اسلام تقوی فرد در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر دست درازی یک عده خاص در زمین های منابع طبیعی در سطح استان تاکید کرد :

IMG_8866

منطقه شمال منطقه بسیار سرسبزی هست و خیلی ها می خواهند برای خوش کذرانی در این منطقه جایگاهی داشته باشند مدیران استان باید فضایی را برای این افراد مهیا کنند تا از اینگونه اقدامات جلوگیری کرد .

رییس دادگستری استان از فعالیتهای چندماه دادگستری استان با همکاری استاندار مازندران خبر داد و بیان داشت : جلوی ساخت ساز غیر مجاز را گرفتیم و کسی جرات ساخت و ساز و تغییر کاربری زمینها را ندارد و همچنین کسی جرات تعرض به منابع طبیعی را هم ندارد و در حال حاضر دنبال این هستیم که جلوی  کسانی که در گذشته به طور غیر قانونی ساخت و ساز کرده اند را بگیریم و اموال بیت المال را به صاحبانشان که مردم هستند برکردانیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *