هراز نیوز : متن استیضاح وزیر كشور هم اكنون در اختیار من است و من برای مطرح نشدن این استیضاح وساطت كردم و از آنان خواستم اجازه دهند وزیر كشور كارش را انجام دهد/در مورد استیضاح وزیر آموزش و پرورش تا اندازه‌ای حق با نمایندگان است/باید به عنوان نماینده بدانیم كه كلمه استیضاح وزارت‌خانه را به خاك سیاه می‌نشاند.

 یك نماینده مجلس معتقد است كه اگر مقاومت هیات رییسه و نمایندگان معتدل مجلس وجود نداشته باشد دولت یازدهم در عرض دو هفته سقوط می‌كند چراكه نیمی از این وزرا در معرض استیضاح قرار دارند.

عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در ارتباط با برخی اخبار مبنی بر اینکه برخی از نمایندگان به دنبال استیضاح‌ برخی از وزرا هستند، گفت: در مورد استیضاح وزیر ارشاد باید گفت كه شاید تنها یكی دو نفر از نمایندگان به دنبال استیضاح او باشند ولی هنوز چیزی به عنوان استیضاح وجود ندارد. البته استیضاح جز ابزارهای نظارتی نمایندگان است و شاید در برخی مقاطع به دنبال آن باشند كه این ابزار را به رخ وزرا بكشند اما هنوز در مورد علی جنتی استیضاحی وجود ندارد.

نماینده آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح سوال‌های متعدد از علی جنتی در كمیسیون‌های مجلس و احتمال گرفتن كارت قرمز از این طریق نیز گفت: سوالات هیچ دلیلی بر استیضاح نیست. كلمات كارت زرد و كارت قرمز نیز به هیچ عنوان جایگاه قانونی ندارد. یك وزیر حتی اگر 10 بار هم كارت زرد بگیرد بازهم برای استیضاح او نیاز به 10 امضا است. در نتیجه در قانون اصلا جایگاهی برای كارت زرد در نظر گرفته نشده است.

رییس كمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس در مورد استیضاح وزیر كشور كه اخیرا مطرح شده و گفته می‌شود بیش از 60 امضا دارد نیز گفت: استیضاح آقای رحمانی فضلی نوشته شده است. به هر حال نظر برخی نمایندگان مجلس این بود كه وزیر كشور كم لطفی‌هایی هم داشته است. از جمله آنكه بنا بوده وزیر كشور در انتصاب استانداران و فرمانداران نظر نمایندگان را جویا شود اما چنین كاری را انجام نداده است. البته متن استیضاح وزیر كشور هم اكنون در اختیار من است و من برای مطرح نشدن این استیضاح وساطت كردم و از آنان خواستم اجازه دهند وزیر كشور كارش را انجام دهد.

یوسفیان ملا در مورد طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش نیز اظهار کرد: اتفاقا متن این استیضاح نیز نزد من است. دوستان اصرار داشتند كه من این استیضاح را امضا كنم اما تعطیلات شد و این استیضاح نزد من ماند. نمایندگان جنوب كشور اصرار زیادی در مورد این استیضاح داشتند اما هیات رییسه مجلس این استیضاح را تحویل نگرفته است. البته در مورد این استیضاح تا اندازه‌ای حق با نمایندگان است. فردی كه 15 سال پیش بازنشسته شده و در خارج از كشور بود حالا به كشور بازگشته و مدیر شده است. خب مگر قحط الرجال شده است كه چنین مدیری انتخاب شده است؟

این عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: مدیرانی كه آقای فانی انتخاب كرده است دستورات او را رعایت نمی‌كنند و در برخی موارد حتی جواب تلفن وزیر را هم نمی‌دهند. ما 12 نماینده در استان مازندارن داریم كه همگی از مدیران استانی ناراضی هستیم. من هم معتقدم كه اصلا نباید استیضاح صورت بگیرد اما باید بدانید كه اگر هیات رییسه مجلس و برخی نمایندگان مجلس مقاومت نكنند دولت سقوط می كند چراكه نزدیك به نصفی از وزرا در معرض استیضاح قرار دارند. به هر حال دولت هم باید ببیند كه این استیضاح ها چیست؟ قابل حل است یا خیر؟ به هر حال این استیضاح نزدیك به 50 امضا دارد.

یوسفیان ملا در مورد استیضاح چیت چیان وزیر نیرو نیز گفت: این استیضاح از سال قبل مطرح است. نمایندگان جلسه‌ای با وزیر گذاشتند و یك ماه به او مهلت دادند اما به هر حال وزیر نیرو در مدیریت برنامه‌های آبی كشور ضعف دارد. می‌گویند اعتبار ندارد اما به دنبال منابع هم نمی‌روند اما از وقتی كه استیضاح مطرح شده است به دنبال منابع رفته‌اند. الان وزیر راه به هر قیمتی كه شده است دنبال این است كه پروژه‌های خود را نگه دارد و یا وزیر بهداشت شخصا به كمیسیون تلفیق می رود و اعتبار می‌گیرد.

این نماینده مجلس در آسیب شناسی این استیضاح‌ها گفت: بدون شك اگر آقای رییس جمهور به جلسه استیضاح وزیر علوم می‌آمد آقای فرجی دانا عزل نمی شد. او با اختلاف 11 رای افتاد یعنی اگر رییس جمهور می آمد این 11 رای درست نمی‌شد؟ به نظر من دولت باید جلو بیاید و مشكلات را حل كند حتی اگر صحبت‌های نمایندگان به ناحق باشد اینكه بی اعتنایی كنند كار را بدتر می كند.

وی افزود: اینكه یك وزیر در معرض استیضاح باشد اصلا درست نیست. ذهن وزیر باید مستقل باشد. این بزرگترین ضربه به یك وزارت خانه است كه وزیرش در حال استیضاح باشد. تمام معاونان و مدیران استانی آن وزارت‌خانه پیش خود می گویند وزیر كه در حال استیضاح است و شیرازه دستگاه اجرایی از هم پاشیده می‌شود به همین علت تا جایی كه می‌شود باید دست به قلم استیضاح نبرد.

یوسفیان ملا ادامه داد: ببینید اگر همین حالا هیات رییسه مجلس اعلام كند كه طبق قانون عمل می‌كند و هر استیضاحی كه نمایندگان ارئه دهند را اعلام وصول می‌كند، دولت در عرض دو هفته سقوط خواهد کرد.ما باید حرمت استیضاح را بدانیم و آخرین قدم ما باشد و در آن تنها منابع ملت را در نظر بگیریم. باید به عنوان نماینده بدانیم كه كلمه استیضاح وزارت‌خانه را به خاك سیاه می نشاند. اما دولت هم باید بیاید و بگوید كه حرفتان چیست؟

6 thoughts on “یوسفیان ملا:متن استیضاح وزیر كشور هم اكنون در اختیار من است/مقاومت هیات رییسه مجلس نبود دولت در عرض دو هفته سقوط می‌كرد”
 1. بخاطر استیضاح دفعه بعد بهت رای میدم؟تا الان نمیدونستم

 2. باید عرض کنم که وزیر ارشاد آقای جنتی رو به هیچ وجه نمیتونن استیضاح کنند .
  مطلب بعدی در مورد ویز آموزش و پرورش که گفتند کسی که 15 سال خارج بوده و الان مدیر شده ! من موافقم میدونین چرا ؟ بخاطر اینکه اکثر مدیران اهل زد و بند هستند و اهل پارتی بازی هستند حتما وزیر محترم فرد خوبی پیدا نکردن و این آقا رو انتخاب کردن !

  در مورد وزیر علوم باید عرض کنم که نمایندگان محترم صد در صد اشتباه کردن چون اگه این وزیر علوم باید استیضاح میشد پس حتما وزیر علوم قبلی باید اعدام میشد ! چرا این نمایندگان وزیر علوم قبلی رو استیضاح نکردن ؟ چرا در 6 سال اول آقای احمدی نژاد هیچ وزیری استیضاح نشد ؟
  چراها خیلی زیادن ولی جواب دهنده هیچی !

  آقای یوسفیان بجای استیضاح کردن وزرا به فکر امرار معاش مردم باشین ! به فکر کار و مسکن جوانان باشید ! به فکر آرامش و آسایش خانواده باشین

  دل ملت پر از خوناب درد است

 3. آقای یوسفیان خدا خیرت دهد نمی دانم تا کی بایستی معلمان و دانش آموزان تاوان جناح بازی های موجود در آموزش و پرورش را پرداخت نمایند الان مدت یک سال است برخی افراد برای ریاست آموزش و پرورش آمل برای خود کیسه دوخته اند و دندان تیز کرده اند آخر یکی به این قدرت طلبان نیست که بگوید شما که دوران گذشته بر کرسی قدرت تکیه زده بودید چه خدمتی در حق تعلیم و تربیت این شهر داشته اید برای خود شما ننگ نیست که هر روز دوستان شما در مدارس و یا در شهر اعلام می کنند امروز و یا فردا آخرین روز کاری آقای محمد نسب بوده و فلانی جای او را می گیرد تا کی می خواهید این بچه بازی ها را ادامه دهید بگذارید این بنده خدا آقای محمد نسب کار خود را ادامه دهد برای رضای خدا هم که شده بگذارید ایشان با همان روحیه بسیجی به دور از هرگونه فشار از سوی تمامیت خواهان این دوران کار خود را به بهترین وجه ادامه دهد بنده بر این اعتقادم این حرکات بچه گانه شخصیت شما را زیر سوال خواهد برد اگر چه معتقدم شما برای رسیدن به قدرت حاضرید شخصیت خود را نیز به سخره بگیرید به راستی عیب آقای محمدنسب چیست و یا چه گناهی مرتکب شده که شما و دوستانتان این گونه برای دستیابی به قدرت دندان تیز کرده اید مگر این آقا کم به شما خدمت کرده و به دور از هرگونه جناح بندی مشکلات شما را حل کرده است سوالم این است اگر شما به جای ایشان بودید با محمد نسب و افرادی مثل ایشان چگونه برخورد می کردید ؟ یادتان رفته در دوران خاتمی که شما به آن دوران افتخار می کنید وقتی ریاست آموزش و پرورش در دستان شما بوده است حتی به آبدارچی مدرسه تنها به دلیا هم فکر نبودن با شما به او رحم نکردید خواهشم از آقای یوسفیان که شجاعانه در مقابل این تمامیت خواهان ایستاده است و نمی گذارد تا این افراد فرصت طلب و باند طلب به خواسته نامشروع خود دست یابند این است که نگذارید این بی اخلاقی ها ادامه داشته باشد و ضمن حمایت از آقای محمد نسب اجازه دهید ایشان کار خود را ادامه دهند یا علی مدد آقای یوسفیان

 4. اینکه کسی بتونه ازخارج کشور بیاد واصلاحات دروزارتخانه انجام بده اصلا چیزی بدی نیست بدبختی ما به اینه که همچی رابه تعهد چسبوندیم که اهل ….فعال واعتقادبه….. ودنبال تخصص نرفتیم که طرف مدرک مرتبط با فلان کارداره وکاری به سیاست واعتقادات مذهبی وغیره نداره …اینکه وضعیت مملکت ما به این شکل درآمده خصوصا ازنظر فرهنگی وآموزشی وپرورش نوجوان وجوانان

 5. همه بفکر تصویه حسابهای سیاسی هستند. آنچه که مهم نیست مردم هستند. دولت احمدی نژاد را حمایت کردید و مردم را به فلاکت کشاندید بس است .آقای دکتر برای ورزش آمل نه تنها کاری انجام ندادید بلکه یک رییس ….ً. را هم تحمیل فرمودید. شما به جامعه ورزشورزش
  آمل بدهکارید.

 6. حق مسلم ماست شاید به فکر ملت باشند لطفآ اقدا فر مایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *