دیگر عناوین مهم خبری

29 دیدگاه

 1. 16

  دانشگاهی

  با سلام

  فکر نمی کنم که آقای بنان آملی باشند .به استناد ویکی پدیا که خودتان ارجاء دادید ایشان متولد تهران هستند. به این امید که همیشه با سند معتبر بنویسیم و حرف بزنیم.و این لیست باعث خود شیفتگی بعضی از دوستان نشود که نوشته اند: آمل پایتخت فرهنگ و فلسفه جهان است.لطفا تاریخ کشورهای مهد علم و فلسفه همچون آلمان را بخوانید و بعد بر سر مهد بودن آمل بحث کنید!!!!!!!
  آدرس سایت ویکی پدیا در خصوص محل تولد آقای بنان:
  http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D9%86%D8%A7%D9%86

  پاسخ
  1. 16.1

   حامد هاشمی

   و باز هم جناب آقای دانشگاهی عزیز
   در مورد آلمان و کشورهای امثالهم، باید بگویم معمولا غربی‌ها همیشه نقاط قوت خود را بروز می‌دهند و ما ایرانی‌ها (به‌خصوص مازندرانی‌ها) متأسفانه همیشه نقاط ضعف دور و بری‌هایمان را نمایان می‌کنیم. اگر سیری در همان مشاهیر آلمان داشته باشید (که من بر مقتضای شغلم اشراف کامل بر آن دارم) و در مقایسه‌ای کوچک حتی از نظر تعداد، (نسبت یک کشور با یک شهر) اختلاف محسوسی را خواهید یافت.
   بنا بر این گزارش هر ایرانی می‌تواند به خود ببالد و باعث فخر و مباهات او گردد چه برسد به یک مازندرانی!
   به هر حال امیدوارم به جای تحقیق در مورد فرهنگ و فلسفه آلمان!!! حداقل فقط نام این ۲۳۷ نفر را مرور می‌کردید (که صد البته مطمئنم حتی از خواندن فقط نام این افراد به طور کامل نیز دریغ داشته‌اید).
   برای‌تان آرزوی سعادت و کامرانی خواستارم…

   و نیز می‌افزایم:
   جناب آقای مرتضی هندویی عزیز
   واقعاً از تلاش‌تان سپاسگزارم…. دست مریزاد…

   پاسخ
 2. 17

  حامد هاشمی

  جناب آقای دانشگاهی عزیز
  با سلام
  لازم است در مورد چند مطلب توضیح داده و به نوعی شفاف‌سازی نماییم: اولا سایت ویکی پدیا از نظر پایه‌های علمی مرجعی قابل استناد نیست، چرا که این سایت توسط افرادی از گوشه و کنار دنیا مطلب‌پردازی شده و هر کسی می‌تواند اطلاعات شخصی خود را در آن جای دهد و نفر بعد آن را تأیید یا تکذیب نماید. الاایحال، اگر به همان لینک خودتان رجوع کنید خواهید دید که در قسمت دوران کودکی ایشان را فرزند کریمخان بنان‌الدوله نوری!!! خوانده‌اند. لازم به ذکر است ایشان نوه نوه آقا شیخ میرزا علی نوری آملی بودند. و بنابر استنادهای ذیل محل تولدشان در روستای انگرود در منطقه یوش می‌باشد. (از پل زنگوله، ۱۰۰ کیلومتر جاده فرعی پیش می‌رود تا به جاده هراز می‌رسد) اضافه می‌کنم که خانه پدری ایشان نیز کماکان در آن روستا وجود داشته و در منطقه نیز شهره است.
  http://www.iran-iraniha.com/Daneshnameh/Show.aspx?id=2

  http://www.balatarin.com/permlink/2010/4/17/2015501

  http://www.mazandnume.com/fullcontent/5181/%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D9%8A%D8%AE%D8%AF%D8%B1%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D9%86%D8%A7%D9%86/

  پاسخ
 3. 18

  mohammad reza asadi

  باسلام خدمت شما خواستم نکته ای رو بهتون بگم و اون اینه که استاد بنان متولد روستای انگرود هستش و این روستا در بخش بلده قرار داره و بلده از همون اول متعلق به نور بود نه آمل حتی قرنها قبل از این که نور به وجود بیاد بلده وجود داشت . پس خواهش میکنم مشاهیر ما را ندزدید .این درست نیست که از اون به عنوان مشاهیر شهر خودتون یاد میکنید . خواشمیکنم این مطلب را اصلاح فرمائید .

  پاسخ
 4. 19

  mohammad reza asadi

  در جواب آقای روح الله مهدی پور عمران باید بگم که نیما یوشیج متعلق به بلده نور هست نه آمل . چرا همش مشاهیر ما را می دزدید . اخه این درسه . خوبه ما بگیم میرزا هاشم نوری . بعد میگن نوری ها فرهنگ ندارند . پس اینا کین …..

  پاسخ
 5. 20

  سید علی رضوی پور دینان

  با عرض سلام و تشکر از تلاش این انسان جستجو گر.
  در کنار اینکه اشخاص خاص و ناشناخته ای که مردم آمل بی خبر از اصالت قدیمی خود بودند کمال تشکر از معرفی آنها را دارم
  بدیهی است اصالت دیرینه این شهر چون دریای عمیقی می باشد معرفی مشاهیر بطور کامل بیان نشده ولی افرادی در این قسمت نام برده شده که یادشان کمرنگ بوده و حال خواستار این هستم که تحقیقات انجام شده کامل تر گردد تا رقبت مردم برای مطالعه این بخش بیشتر گردد یا علی مدد.

  پاسخ
 6. 21

  ف. کیقبادی

  جناب آقای هندویی
  با سلام
  من دانشجوی مقطع ارشد هستم. در مورد رکن الدین بن اشرف الدین آملی تحقیق می‌کنم. ممنون می‌شوم اگر منابعی در ارتباط با ایشان معرفی کنید. سپاسگزارم.

  پاسخ
  1. 21.1

   سید علی رضوی

   اقای هندویی عزیزمن تازه دارای اینترنت شدم بزرگان دیگری رامیشناسم درمرحله دیگربرایتان ارسال خواهم کرد.راستی دوستتان دارم

   پاسخ
   1. 21.1.1

    علی محمودی

    سلام
    آمل مازندران مامن بزرگان علم و ادب بوده است شکی در آن نیست اما در برخی اسامی مبالغه شده است

    پاسخ
   2. 21.1.2

    قاسمی

    سلام وقت بخیر ممنون میشدم اگه معرفی کنید مشاهیر دیگه رو

    پاسخ
 7. 22

  آ.م

  با سلام و احترام
  شایسته تر می باشد که نام بزرگانی را که در کتب مختلف آمل ذکر شده در لیستتان درج گردد تا شبهاتی در امانتداری نویسنده و دیدگاه یکسویه و گزینش سلیق ای نباشد.
  ۱.میرزا محمد خان اسکی لاریجانی معروف به امیر مکرم از سرداران قشون ایران در اواخر دوره قاجار و حاکم لاریجان و آمل و فرمانده ارشد عباس میرزا در جنگهای ایران و روس
  ۲ میرزا احمد خان مستوفی ، مستوفی دربار قاجار
  ۳.دکتر شروین گودرزی از دکترای مهندسی هسته‌یی با گرایش گداخت هسته‌یی و عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌یی سازمان انرژی اتمی –
  ۴.آقای دکتر ماشاالله آجودانی مورخ و ادیب ایرانی و رییس کتابخانه مطالعات ایرانی در انگلستان
  ۵.لطف الله آجدانی مورخ و روزنامه نگار آملی
  ۶.پرفسورعلی اصغر توفیق نیاکیدانشمند و مخترع ایرانی مقیم آمریکا
  ۷.پرفسور شروین تقوی دانشمند اتمی عضو سازمان ناسا در آمریکا
  ۸.پرفسور احمد سیف اقتصاد دان سیاسی مقیم انگلستان
  ۹.دکتر روزبه کیانی استاد دانشگاه در آمریکا
  ۱۰.پرفسور محمد علی برزگر مشاور ارشد منطقه ای سازمان بهداشت جهانی
  ۱۱.قاسم رضایی قهرمان کشتی در جهان و المپیک،
  ۱۲.محسن حاجی پور قهرمان کشتی در جهان
  ۱۲.فریبرز زرشناس نقاش
  ۱۳.پرفسور عباسعلی رستمی
  ۱۴.دکتر سید محمد حسین رضوی
  ۱۵. محمود رییس زاده مشاور زارت ورزش و جوانان معاون اجرایی مرکز آموزش مدیریت دولتی معاون اداری مالی و برنامه ریزی سازمان ثبت احوال کشور معاون توسعه مدیریت ، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست قائم مقام سازمان فنی و حرفه ای کشور معاون توسعه مدیریت و منایبع انسانی سازمان هوا شناسی کشور مشاور عالی رییس سازمان حفاظت محیط زیست معاون حقوقی امور مجلس و بودجه بنیاد بین المللی علوم و حیانی اسراء *عضویت در مجامع و شوراها نماینده معاون رییس جمهور و دبیر کل سازمان امور اداری و استخدامی کشور (سابق ) در شورای تحول اداری وزارت بازرگانی عضو شورای عالی سازمان ثبت احوال کشور عضو هیات ماده ۱۴ آیین نامه اجرایی قانوان التزام اختصاص شماره ملی برای کلیه اتباع ایرانی سارمان ثبت احوال کشور مدیر اجرایی سمنارهای بین المللی مانند : سمینار مدیریت اسلامی که با خحضور اندیشمندان ۴۰ کشور اسلامی در ایران برگزار شد . *مدیر پروژه تعدادی از طرحهای تحقیقاتی طرح جامع اندیشه های سیاسی ، مدیریتی حضرت امام خمینی (ره ) درچ هارده جلد طرح تدوین برنامه استراتژیک (راهبردی ) طرح سنجش نیازهای آموزشی اعضای هیات علمی طرح مشتنذ سازی تجربیان مدیران در ۱۰ جلد وی همچنین دوره های آموزشی ذیل را در کنار فعالیتهای حرفه ای کرده است : آشنایی با استراتژی ملی ویژه مدیران عالی در سال ۱۳۷۳ بهره وری درنظام اداری _۱۳۷۶_ سازمان اموراداری و استخدامی کشور اندیشه های نو در مدیریت نظام مدیریت مشارکتی روابط انسانی در نظام توحیدی تفکر سیستمی ویژه روسای مراکز کارگاه آموزشی تئوری سیستم پویا کارگاه آموزشی وضعیت ذخائر ژنتیکی کشور تئوری سیستمی مدیریت کیفیت جامع نقش مدیران در سیستم مدیریت همایش نظام اداری وتوسعه آشنایی با قوانین مدیریت خدمات کشوری

  پاسخ
 8. 23

  hassan khademi

  ای کاش منابع در زیر هر نوشته ای دقیقا ذکر می شد

  پاسخ
 9. 24

  حمید طبرسی

  در شرح حال ایت ا..شیخ عزیزالله طبرسی فقط به یک سطر اکتفا شده در حالی که ضمن شرح احوال دیگر بزرگان از جمله ایت …ا حسن زاده و اباذر طبریس اشارات بیشتری به نام ایشان شده.در سالهای ۱۳۲۰ تا ۱۳۴۴بعد از ایت ا…غروی ایشان دومین مرجع دینی و فقهی امل و سرامد مدرسین حوزه علمیه شهر بودند. برای اطلاع بیشتر مراچعه شود به شرح حال ایات حسن زاده . جوادی.نشریه فرهنگی گزنا سرا شماره اول و حجت الاسلام ابراهیمیان .

  پاسخ
 10. 25

  حمید طبرسی

  سالهاست که بجای پروفسور در فارسی از معادل استاد استفاده میشود.

  پاسخ

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی حقوق این درگاه متعلق به گروه خبری هراز نیوز آمل میباشد ::
websitefooter2