آخرین اخبار

29 دیدگاه

 1. 1

  Mohammad

  مهندس عبوری واقعا تکی واقعا
  اگه چند تا شهردار مثل تو داشتیم وضعیت شهر بهتر هم میشد

  پاسخ
 2. 2

  رضا

  با سلام
  ضمن تشکر و قدردانی از جناب شهردار و اعضای شورای شهر ساری .که تبدیل شدن شهر ساری به کلان شهر مرهون تلاش و همدلی مسئولین می باشد این موفقییت بزرگ و شیرین را به همه همشهریان عزیز ساروی مبارک و شاد باش می گویم امیدوارم شاهد پیشرفت و توسعه شهر ساری و تبدیل آن به مترقی ترین شهر خاورمیانه باشیم

  پاسخ
 3. 3

  ناشناس

  به شهری که بیش از یک میلیون نفر جمعیت داشته باشد کلان شهر می گویند
  آیا ساری جمعیتش به پانصد هزار نفر می رسد؟

  پاسخ
 4. 4

  ناشناس

  کلان شهر به شهری می گویند که جمعیتش بیش از یک میلیون نفر باشد آیا جمعیت ساری به پانصد هزار نفر می رسد؟

  پاسخ
 5. 5

  حسین

  اول اینکه معیار کلانشهر فقط جمعیت نیست دوم اینکه قانون تغییر کرده و به شهر های بالای ۵۰۰۰۰۰ نفر اطلاق میشود. سوم اینکه موقعیت مکانی و توپوگرافی و اهمیت آن منطقه هم هست و همچنین امکانات بالقوه آن شهر که ساری از این حیث بی نظیر است.. برای مثال چرا “قم” که فقط یک شهر است شده استان؟ و غیره…

  پاسخ
  1. 5.1

   محمد علی

   آقای عبوری از شما تشکر میکنم به امید توفیق روز افزون

   پاسخ
 6. 6

  ناشناس

  باید با این تفاسیر بابل و آمل هم کلانشهر بشن . تا کی باید یک شهر که در شرقی ترین نقطه استان قرار دارد مرکز استان باشد.؟؟؟؟!!!!!!!!!!!

  پاسخ
  1. 6.1

   بی نام ساروی

   مگه گرگان یا رشت وسط استان هستن؟؟؟که مرکز هستن؟

   پاسخ
 7. 7

  امير

  تبریک فراوان به شهردار و مردم سارى و استان مازندران
  کلانشهر شدن مرکز استان میتواند نقش موثرى در جهت حرکت بقیه شهرهاى استان به جلو داشته باشد
  بهتر از با حمایت از این رویداد و به فال نیک گرفتن آن ،نقش موثرى در پیشرفت بیشتر استان مازندران داشته باشیم

  پاسخ
 8. 8

  ناشناس

  بودجه شهرداری ساری ۳۰۰میلیارد تومان وبودجه شهرداری آمل ۸۹میلیارد تومان.جمعیت ساری ۴۷۵هزار نفر وجمعیت آمل ۳۷۵هزار نفر.به نظر شما بودجه شهرداری آمل با این همه مشکلات چقدر می تونه برای شهری مثل آمل کافی باشه؟فقط یک قلم تعریض خیابون امام رضا ۶۰میلیارد تومن بودجه می خواد که به اندازه ۲سال بودجه عمرانی آمله.شاید بهتر باشه شهرداری به فکر منابع دیگر درآمدی مثل سرمایه گذاری بخش خصوصی و…باشدو به دولت امید زیادی نداشته باشه.

  پاسخ
 9. 9

  ناشناس

  اولین چیزی که ساری رو شبیه کلان شهر کرده ترافیک شهر ساریه. امکاناتش با اینکه مرکز استانه با شهرهای دیگه استان فرق چندانی نداره که کلان شهر بشه. امیدوارم حداقل با بودجه هایی که براش در نظر میگیرند یک مرکز استان خوب و رو به رشدی داشته باشیم.

  پاسخ
 10. 10

  فرشاد راعی

  اگر مالیاتی که از مردم شهر آمل گرفته میشه در همین آمل بمونه و واسه آمل خرج بشه بسیاری از مشکلات شهری آمل حل میشه، ولی متاسفانه میبینیم بخش عظیمی از این مالیات که از آمل دریافت میشه، در شهرهای دیگر استان و مخصوصا مرکز استان خرج میشه، واقعا عدالت این است که مرمد یک شهر مالیات پرداخت کنند و این مالیات در شهر دیگری خرج شود؟؟؟

  پاسخ
  1. 10.1

   احسان

   جناب راعی عزیز ، معلومه شما اصلا از مالیات و نحوه تخصیص اون چیزی نمیدونی . مالیاتی که همه مردم ایران پرداخت میکنن به حساب خزانه کل واریز میشه و برداشت از اون ضوابط خاصی داره که در اختیار هیچ شهردار یا استانداری نیست .

   پاسخ
 11. 11

  سعید

  با تبریک به تمام ساروی های عزیز
  با توجه به کلان شهر شدن ساری از تمام دوستانی که از شهر های دیگه،هر روز صبح تشریف میارن ساری به محل کار دعوت بعمل میاد برای اسکان نیز میتونیم در خدمتشون باشیم.شاید اون موقع متوجه تفاوت مرکز استان با بعضی از شهر ها بشن.

  پاسخ
 12. 12

  مصطفی طبرستانی

  کلان شهر شدن مرکز استان را به تمامی هم استانی های فهیم ودوست داشتنی تبریک عرض می کنم ،هرچند دیر این اتفاق افتاد اما بازم باید به فاله نیک گرفت

  پاسخ
 13. 13

  مصطفی طبرستانی

  تقاضا دارم از تمامی هم استانی های عزیزم که در هر کجایی این مرز وبوم که زندگی میکنند خواستاره پیشرفت ورشد وتوسعه استانشان باشند وهرکجا زندگی میکنند خوش وخرم باشند.

  پاسخ
 14. 14

  مصطفی طبرستانی

  مرکز استان قلب ونماد توسعه وپیشرفت یک استان است ،به امید جبران عقب ماندگی در استان وهمدلی مسءولان استانی وشهرستانی

  پاسخ
 15. 15

  ناشناس

  خدا قوت به همه اونایی که با صداقت کار میکنن.

  پاسخ
 16. 16

  پوریا

  سلام
  از شهردار مقتدر ساری واقعا متشکرم.
  امیدوارم هر روز شاهد پیشرفت شهرهای استانمون باشیم.

  پاسخ
 17. 17

  مهدی

  من معتقدم تمام کسانی که به ساری و شهرهای دیگه استان حسادت میکنند بومی نیستتند و فقط به دنبال تفرقه هستتند

  پاسخ
 18. 18

  سروش عظیمی

  تبریک به همه همشهریان عزیزم

  و با تشکر از آقای عبوری

  و به امید شکوفایی بیشتر …

  پاسخ
 19. 19

  ناشناس

  شهردار جوان با تشکر از زحمات شبانه روزی

  پاسخ
 20. 20

  مريم

  آقای عبوری واقعا بابت زحماتی که کشیدید از شما ممنونیم

  پاسخ
 21. 21

  بنده خدا

  واقعا یک مازندرانی اصیل هستید و خون مازنی در رگتان است. مرحبا

  پاسخ
 22. 22

  مریم

  آقای عبوری، واقعا زحمت هایه زیادی کشیدین. ساری مدتی بود که به حال خودش رها شده بود. واقعا از زحماتی که برای این شهر و مردم آن کشیدین تشکر می کنیم.
  امیدواریم که هرچه زودتر ساری به درجات بالایی از رتبه های دیگر شود.
  تنه خسته تن درد نکنه

  پاسخ
 23. 23

  احمد اصغری ساروی

  تبرییییییییییک. هم استانیهای عزیز خواهشمندیم به جای تفرقه انداختن و مقایسه کردن ساری با شهرهای خود به فکر آبادی مازندران به مرکزیت ساری باشید.شواهد گواه همه چیز می باشد و هیچ نیازی به اطلاعات شما نیست.خوش و خرم باشید.

  پاسخ
 24. 24

  شهروند

  سلام واقعا به تک تک مردم بزرگوار و با اصالت و خونگرم شهر ساری و شهردار محترم آن تبریک عرض مینماییم ان شاءالله در پرتو الطاف الهی این شهر ساری به ظرفیتهای بالای خودش در همه زمینه ها برسد و واقعا یک شهر توریستی شود ان شاءالله.شهردار محترم واقعا دست مریزاد ایکاش مدیران ما همه عین شما نه مثل شما بودن چه میشد این شهر….شهردار محترم دست شما و دست همکارانتان که شما را در پیشبرد اهدافتان یاری مینمایند درد نکنه و توفیق روزافزون از خداوند برای همه شما خواهانیم.

  پاسخ
 25. 25

  علی کلبادی

  پس چرا این خبر در سایت کلانشهرهای ایران نیومده من که هر چی سرچ کردم به جز رسانه های مازندرانی و شهرداری ساری این خبر درهیج سایت رسمی یا بخش خبر صدا و سیما تایید نشده اگه غیر ازاینه بنده رو مطلع کنید. اصولا این خبر باآیین نامه مخصوص کلانشهرها که حداقل پانصد هزار نفر جمعیت رو برای شناسایی کلانشهرها مشخص کرده مغایرت داره و براساس همین آیین نامه پانزده شهر ایران که همگی بالای رقم مذکور جمیعت دارند به عنوان کلانشهرمشخص شده اند که فهرست آن در سایت رسمی کلانشهرهای ایران موجود است.درخاتمه ضمن تشکر از شهردار محترم به خاطر زحماتی که متحمل می شوند ازایشان خواهش می کنم کارهای خوب خودشونو با پخش خبرهای غیر موثق لوث نکنند .به امید موفقییت روزافزون شهردار جوان وسختکوش شهر ساری آقای مهندس عبوری.

  پاسخ
 26. 26

  افندي زاده از اردبيل

  طبق آخرین مصوبه تقسیمات کشوری ، شهرهای با بیش از نیم میلیون نفر ، کلانشهر محسوب می شوند که از این کلانشهر ها ، شهرهای با بیش از یک میلیون نفر از تمام مزایای کلانشهر بودن استفاده می کنند و بقیه از بعضی مزایا استفاده نخواهند کرد.

  کلانشهرهای میلیونی : ۱ تهران ۲ مشهد ۳ اصفهان ۴ کرج ۵ تبریز ۶ شیراز ۷ اهواز ۸ قم

  کلانشهرهای درجه ۲ : ۹ کرمانشاه ۱۰ ارومیه ۱۱ رشت ۱۲ زاهدان ۱۳ کرمان ۱۴ اراک

  شهرهای دارای شرط کلانشهر شدن : ۱۵ همدان ۱۶ یزد ۱۷ اردبیل
  شهرهای مناشب کلانشهر شدن در آینده نزدیک : ۱۸ بندرعباس ۱۹ قزوین

  پس اگر با شرط حاضر حساب بکنیم ساری با جمعیت ۳۰۰ هزار نفر شاید هیچوقت تبدیل به کلانشهر نشود ( شرط حال حاضر ۵۰۰ هزار نفر )
  ولی شهرهای بخش مرکزی مازندران ( ساری ، قائم شهر ، آمل ، بابل و بابلسر ) با فاصله فشرده از هم تشکیل یک متروپولیت عظیم رو می دهند که واقعاً ارزش سرمایه گذاری های مخصوص کلانشهرها را ( مترو ، برجهای نماد شهر ، مونوریل و انواع طرحهای بزرگ شهری ) دارد.

  من این شهر جدید رو شهر مازندران اسم میگذارم ، شهری که بزرگترین شهر ایران هستش ، بیشترین فضای سبز رو در بین شهرهای ایران داره ، چهارمین شهر پرجمعیت ایران بعد از تهران ، مشهد و اصفهان هستش و مرکز استان مازندران هستش.

  واقعاً شهرداری های مرکزی استان چرا یک همچین شهری تشکیل نمی دن؟

  پاسخ

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی حقوق این درگاه متعلق به گروه خبری هراز نیوز آمل میباشد :: بهینه سازی، پشتیبانی و سئو سایت: سعید محسن زاده::